Kompānijas turpmāk drīkstēs novērot savu darbinieku saziņu internetā, ja vien…

Komentāri

Eiropas Cilvēktiesību tiesa šonedēļ nolēmusi, ka kompānijas var novērot savu darbinieku saziņu internetā, ja, stājoties darbā, darba ņēmēji piekrituši darbavietā pieejamos komunikācijas līdzekļus, tostarp datorā uzstādītās programmas, neizmantot personīgai saziņai.

Tas gan nemainīs darba uzraudzības praksi, jo jau šobrīd darba devēji var pārbaudīt, vai, cilvēki esot darbā, tiešām strādā vai kārto privātas darīšanas, uzstādot uz datora īpašu programmatūru, kas fiksē, ko darbinieks dara.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Palkavnieks, Draugiem.lv pārstāvis:

Cik stundu darbinieks pavada, piemēram, sagatavojot kādu līgumu Word programmā, cik daudz laika darbinieks lasa ziņas, vai cik daudz laika viņš programmē vai nodarbojas ar grāmatvedību, vai projektu vadīšanas programmām. Tas viss tiek fiksēts. Beigu beigās – nedēļas, mēneša vai gada griezumā – mēs varam redzēt, kāda ir bijusi šā darbinieka produktivitāte.

Novērojumi liecinot, ka darbinieku produktivitāte ,pēc šādu programmu uzstādīšanas darbiniekiem zinot, palielinoties no 17 līdz pat 30%. Tomēr speciālisti iesaka ļaut darbiniekiem atvēlēt laiku arī privātām lietām, drīzāk nosakot darba izpildes termiņus.

Foto

Skaties video!

Lasi vēl