Kompānija Apple nonākusi smagas dilemmas priekšā

Komentāri

Smagas dilemmas priekšā nonākusi kompānija Apple. ASV tiesa tai uzdevusi palīdzēt uzlauzt decembrī Kalifornijā notikušā terorakta šāvēja telefonu, kas, pēc likumsargu domām, satur būtisku informāciju. Taču Apple uzskata, ka tas radītu precedentu, kas apdraud tā klientu datu drošību.

Tiesas lēmums kompānijai liek sadarboties ar Federālās izmeklēšanas biroju (FIB) un tikt galā ar telefona drošības paroli. Pašreizējā sistēma ir tāda, ka pēc desmit nepareizas paroles mēģinājumiem tiek izdzēsti visi telefonā saglabātie dati.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FIB vēlas, lai Apple inženieri izmaina telefona programmatūru – atceļ 10 mēģinājumu limitu un atrod īsto ciparu kombināciju, kas veido paroli.

Tikmēr kompānija Apple paziņojusi, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs, jo tā izpilde pavērtu iespēju valdībai piekļūt klientu personiskajiem datiem. Turklāt kompānijai neesot rīku, lai iegūtu informāciju no telefonu īpašniekiem.

Jau ziņots, ka pērnā gada nogalē radikālā islāma piekritējs Sajeds Farūks ar savu draudzeni Sanbernardīno pilsētā  sarīkoja apšaudi un nogalināja 14 cilvēkus.

Foto

Video

Lasi vēl