Ko nozīmē ”i” burts telefonā iPhone?

Komentāri
Ko nozīmē ”i” burts telefonā iPhone?
AFP/LETA

Iespējams, šis burtiņš tehnoloģiju mīļu pasaulē ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem, tomēr neviens tā īsti nezina, kādēļ tieši ”i” likts priekšā ”Phone”, radot neko citu kā vien iPhone.

Tomēr ”i” patlaban ir viena no iPhone galvenajām raksturojošajām lietām. Kā vēsta medijs Business Insider, ”i” galvenokārt attiecināms uz ”internetu”, lai arī ne pilnībā, jo ”i” burtiņa stāsts iPhone nosaukumā ir krietni sarežģītāks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šāda veida nosaukums pirmo reizi parādījās iMac datoros. 1998. gadā pirmo reizi klajā laistie datori iezīmēja kompānijas Apple, kādu to pazīstam tagad, sākumu.

Iepazīstinot ar iMac, Apple līdzdibinātājs Stīvs Džobss sacīja, ka dators paredzēts, pirmkārt, lai izmantotu to, ko patērētāji visbiežāk izmanto – internetu.

Tomēr internets ir tikai viena no ”i” nozīmēm. Pirms vairāk nekā 15 gadiem iMac prezentācijā Stīvs Džobss minēja vēl virkni citu vārdu, kuros iemiesota ”i” nozīme – ”internet” [internets], ”individual” [individuāls], ”instruct” [pamācīt], ”inform” [ informēt], ”inspire” [iedvesmo].

Pēc iMac laišanas tirgū, kompānija Apple pievienojusi ”i” burtu teju visiem tās radītajiem produktiem.

Foto! iPhone iekarojis pasauli

Lasi vēl