Komentāri
Kļūda viedtālruņa aplikācijas nosacījumos radījusi bažas, ka policija spiego tās lietotājus
FOTO: LETA

Februārī Rīgas pašvaldības policija (RPP) prezentēja viedtālruņu lietotni, kura rīdziniekiem ļauj augšupielādēt video un fotoattēlus no piefiksētajiem noziegumiem. Par spīti labajiem mērķiem, īsi pēc lietotnes publiskās prezentācijas RPP aplikācija tika nodēvēta par “stukaču rīku”, jo radās aizdomas, ka ar aplikācijas palīdzību varētu tikt izspiegoti tās lietotāji, raksta Diena.

Satraukumu radījis aplikācijas lietošanas nosacījumu 25. punkts, kurā minēts, ka RPP saņem un saglabā informāciju no lietotāja izmantotā interneta pārlūka, tostarp IP adresi un sīkfailus. Vienkāršoti sakot – RPP, izmantojot aplikāciju, piekļūst visam, ko lietotājs apskata internetā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāki potenciālie aplikācijas lietotāji pauda sašutumu un paziņoja, ka aplikāciju ir izdzēsuši. Arī digitālo mediju eksperti norādījuši, ka šādas informācijas vākšana ir absolūti nepieņemama. Sociālo mediju projektu vadītājs Vilhelms Meisters pauda viedokli, ka policijas vēlme ievākt šādus datus ir krietni satraucošāka nekā tad, ja to dara mārketinga nolūkiem. Ja lietotne patiešām ievāktu šādus datus, RPP, iespējams, pārkāptu Fizisko personu datu aizsardzības likumu un personas tiesības uz privātumu, skaidroja advokātu biroja Borenius privātuma tiesību eksperte Linda Bīriņa.

Lietotnes izstrādātāji RATE Business Solutions, izdzirdot jautājumu par šādu datu ievākšanu, pauda pārsteigumu. Uzņēmuma pārstāvis Edijs Stikuts skaidroja, ka šādas funkcijas produktā nav iekļautas. Savukārt RPP sabiedrisko attiecību pārstāve Inese Krieviņa akcentēja, ka pārpratums radies, jo “sākotnēji aplikācijas lietošanas noteikumi tika veidoti, par pamatu ņemot tipveida mobilās mājaslapas lietošanas noteikumus”. RPP esot kļūdījusies, uzskatot, ka starp viedtālruņa lietotnes un mobilās vietnes lietošanas nosacījumiem nav atšķirības.

Pašlaik kļūdas esot izlabotas. Krieviņa akcentēja, ka lietotne līdz šim nav uzkrājusi nekādus datus par aplikācijas lietotāju pārlūku vēsturi.