1 komentārs
Ķīnā tualetēs ieviesta sejas atpazīšanas programma, lai izsniegtu tualetes papīru
Foto: EPA / LETA

Jaunākie sasniegumi tehnoloģijās tagad tiek likti lietā arī sabiedriskajās tualetēs. Ķīna sākusi izmantot cilvēku sejas atpazīšanas programmu, lai izsniegtu tualetes papīru.

Moderno tehnoloģiju ieviešanu sabiedriskajās tualetēs sākusi Ķīnas galvaspilsētas Pekinas parku pārvalde, kas tādējādi nolēmusi cīnīties ar nepamatoti lielu tualetes papīra izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Automāts, kas izsniedz papīru, ir aprīkots ar sejas atpazīšanas tehnoloģiju. Katram apmeklētājam tiek izsniegti aptuveni 70 centimetri papīra. Lai saņemtu nākamo papīra devu, ir jāgaida deviņas minūtes. Pirmie šādi aparāti uzstādīti Debesu tempļa parkā Pekinā, kur iepriekš konstatēts, ka tualetes papīrs tiek izmantots pārāk daudz vai pat zagts.

Foto

Cilvēku viedokļi par jauninājumu ir dažādi. Vieniem šķiet ērti, ka papīrs tiek izsniegts automatizēti, bet citiem ir iebildumi, ka nākas gaidīt gandrīz desmit minūtes, lai nodrošinātos ar papildu papīru.

Tomēr parka apsaimniekotāji ir apmierināti. Pēc sejas atpazīšanas tehnoloģiju ieviešanas tualetes papīra patēriņš būtiski samazinājies. Tagad dienā tiek izmantoti četri ruļļi papīra, kas ir krietni mazāk, jo iepriekš ik dienu tualetes bija jāpapildina ar 14 ruļļiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl