Komentāri
Ķīnā radīta īpaša vietne, kur ķīnieši var izvēlēties sev angļu vārdu
Foto: William Cho/Flickr

Kāda uzņēmēja radījusi interneta vietni ķīniešiem, kas mācās angļu valodu un grib sev atbilstošu vārdu angļu valodā, lai sazinātos ar jaunajām paziņām Rietumu pasaulē.

Kā izrādās, ķīnieši vārda meklēšanā ir ļoti izvēlīgi, jo viņi vārdā grib redzēt jēgu, saistību ar dabu un dzīvības procesiem. Piemēram, kāds pensionēts ķīnietis izvēlējies sev vārdu Karatē, bet kāds cits – Faijs. Savukārt kāda sieviete stāsta, ka sākumā saukusi sevi par Stounu jeb Akmeni, taču daudziem angļiem tas licies ļoti dīvaini. Tad viņa nolēmusi izmantot jaunās interneta vietnes ”Labākie angļu vārdi” pakalpojumus, un tagad sevi sauc par Sofiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ķīnieši par atbilstošu angļu vārdu ir gatavi maksāt 15 juaņas jeb pusdolāru. Pieprasījums pēc šā pakalpojuma esot liels. Vietnei, kas sākusi darboties tikai martā, ir jau 18 tūkstoši klientu.

Tie nav viņu īstie vārdi, taču Ķīnā ir iedibināta tradīcija – sākot mācīties svešvalodu ar romāņu alfabētu, tiek pieņemts atbilstošs personvārds saziņai ar ārpasauli. Tas tiek darīts tāpēc, ka bieži vien ķīniešu oriģinālie vārdi tiek izrunāti ar lielām grūtībām, turklāt kļūdaini.

Pēc Ķīnas Izglītības departamenta aplēsēm Ķīnā angļu valodu ir apguvuši vai šobrīd to dara 300 miljoni cilvēku.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl