Komentāri
Ķīnā plāno ieviest maksājumu sistēmu ar sejas vaibstu atpazīšanu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Maksājuma veikšana ar sejas vaibstu atpazīšanas sistēmu drīzumā vairs nebūs tikai zinātniskā fantastika. No nākamā gada šādu sistēmu plānots ieviest Ķīnā.

Čongingas tehnoloģijas institūts paziņojis, ka izstrādājis Ķīnas pirmo sejas vaibstu atpazīšanas maksājumu sistēmu. Tā ļautu lietotājiem veikt interneta maksājumus bez darījumus kartes datu ievadīšanas – tā vietā derēs paša fotogrāfija. Sistēma fiksējot datus no 91 dažāda sejas punkta, kas nodrošina 99,8% lielu atpazīšanas precizitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek plānots, ka lietotāji varēs savienot savu bankas kontu vai kredītkartes ar savas sejas attēla datiem un veikt maksājumus, neizmantojot paroles.

Šis esot par tradicionālajiem veidiem daudz ātrāks maksāšanas paņēmiens, jo sejas atpazīšanas maksājums aizņemot dažas sekundes, skaidro uzņēmumā. Tāpat sistēmas izstrādātāji norāda, ka šādā veidā tiks samazināts zādzību skaits – ja kartes paroles var nozagt, tad sejas datus otra vietā neesot iespējams izmantot.

Šobrīd jaunā lietojumprogramma ir izstrādes posmā. Tiek plānots, ka lietošanai iedzīvotājiem tā būs pieejama pēc gada.

Pirmo sejas atpazīšanas maksāšanas sistēmu pērn izveidoja Somijā, taču ikdienā tā joprojām netiek izmantota.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl