Kiberuzbrukumi Latvijai notiek katru dienu un pieņemas spēkā

1 komentārs

Kibernoziedznieku mēģinājumi uzbrukt Latvijas informācijas sistēmām notiek ”nepārtraukti, katru dienu”, turklāt tie pastiprinās, un pēdējā laikā hakeru aktivitātes novērojamas arvien biežāk, atzina aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Lai arī hakeru aktivitāte pēdējā laikā pastiprinājusies, Latvija kiberuzbrukumiem ir gatava, uzsvēra R. Vējonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Visās valsts institūcijās ir veiktas mācības un izspēlēti dažādi scenāriji kiberuzbrukumiem. Uzbrukumu mēģinājumi notiek nepārtraukti – katru dienu. Mūsu monitoringa sistēmas fiksē uzbrukumus – pēdējā laikā tie pastiprinās un notiek biežāk,” sacīja aizsardzības ministrs.

Visbiežāk hakeru aktivitātes novērotas no Krievijas un Ķīnas puses, taču uzbrukumi novēroti arī no citām valstīm. R. Vējonisa gan akcentēja, ka kibervidē ne vienmēr var izsekot, no kuras puses tiek veikti uzbrukumi.

Eksperts prognozē Latvijas nomelnošanu un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos

Pasaule 2015. gadā turpinās pielāgoties jaunajai drošības situācijai, savukārt Latvijai būs jārēķinās ar nomelnošanas kampaņām un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos, prognozē Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis. Vairāk lasi šeit!

TOP komentāri

  • auni
    0 0 0

    auni

    tam cepuritim galvaa trauma! sukas zombe tautu!un pederastus no valdibas vispar ir japatriec

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl