Katrs trešais mobilo ierīču lietotājs nezina, ka bez viņa atļaujas notiek piekļuve privātajiem datiem

0 Komentāru
Katrs trešais mobilo ierīču lietotājs nezina, ka bez viņa atļaujas notiek piekļuve privātajiem datiem
FOTO: LETA

Mobilo tālruņu un planšetdatoru lietotāji joprojām izvēlas nepiemērotus drošības pasākumus, tāpēc riskē ne tikai ar privāto datu drošību, bet apdraud arī biznesa informāciju – liecina jauns pētījums, kuru veikusi vadošā datu dzēšanas risinājumu radītāja Blancco.

Neskatoties uz patērētāju un tiesisko institūciju prasībām pēc lielākas atbildības uzņēmumu datu pārvaldībā, gandrīz trešā daļa aptaujāto lietotāju (29%) atzīst, ka nemaz nezina, kad bez viņu atļaujas notiek piekļuve viņu privātajiem datiem.

“Nav nekāda attaisnojuma nezināšanai par to, kas notiek ar taviem datiem – nav svarīgi, vai tā ir privāta informācija lietotāja viedtālrunī vai planšetdatorā, vai arī uzņēmuma dokumenti un intelektuālais īpašums, kas glabājas tajās pašās mobilajās ierīcēs,” uzsver IT drošības konsultants.

Pētījums atklāj dilemmu, ar kuru saskaras uzņēmēji, radot produktus un pakalpojumus: lai gan pēdējā laikā ir tendence patērētājiem piedāvāt personalizētus risinājumus, tajā pat laikā nepieciešams pasargāt arī viņu datus, lai tos nevarētu izmantot interneta krāpnieki vai zagļi.

Šī pretruna starp datu privātumu un pakalpojumu personalizēšanu var kļūt par pamatīgu izaicinājumu uzņēmējiem, nemaz nerunājot par tādiem strauju popularitāti gūstošajiem koplietošanas pakalpojumiem kā Uber un Airbnb.

Par svarīgu faktoru kļūst arī lietotāju uzticēšanās. 33% aptaujāto lietotāju apgalvo, ka daļēji uzticas, taču nejūtas droši, iepērkoties ar mobilo ierīču palīdzību. Savukārt 23% neuzdrošinās saistīt savu kredītkarti ar mobilajām aplikācijām.

Mobilo ierīču lietotāji atzīst datu aizsardzības svarīgumu, taču neveic atbilstošus drošības pasākumus. 25% lietotāju kļūdaini tic, ka sensitīvu datu vai katalogu izdzēšana un paroles lietošana ir efektīvs un uzticams veids, kā pasargāt savus privātos datus. Tikai 5% tic, ka viņu privātumu pasargās speciāla programmatūra, kas neatgriezeniski izdzēš datus.

Pētījums arī atklāj, ka kiberdrošība netiek uztverta tāpat kā fiziskā drošība. Lūgti norādīt, kāda būtu viņu pirmā darbība, ja tālrunis pazustu vai tiktu nozagts, tikai 4% aptaujāto atzina, ka vērstos policijā. Savukārt 21% izslēgtu zaudēto ierīci, izmantojot savu mobilo pakalpojumu sniedzēju palīdzību, un iegādātos jaunu. Nedaudz mazāka daļa censtos to atgūt – 19% izmantotu GPS, lai noteiktu savas ierīces atrašanās vietu.

Datu iznīcināšana ir viens no aspektiem, kurus mobilo ierīču lietotāji novērtē. 35% lietotāju izvēli simtprocentīgi ietekmētu tas, ja viņi saņemtu pasargātu no viltojumiem sertifikātu, kas pierāda, ka viņu dati mobilajā ierīcē ir izdzēsti neatgriezeniski.
0 Komentāru