Kaspersky Lab: Sievietes ir mazāk nobažījušās par kiberdraudiem

Komentāri
Kaspersky Lab: Sievietes ir mazāk nobažījušās par kiberdraudiem
FOTO: LETA

Kaspersky Lab un uzņēmuma B2B International Starptautiskās sieviešu dienas priekšvakarā veiktais pētījums atklāja, ka interneta lietotājas mazāk raizējas par tiešsaistes draudiem un aizsardzību pret tiem nekā vīriešu kārtas interneta lietotāji. Šāda attieksme ir bīstama galvenokārt tāpēc, ka kibernoziedznieki vienādi interesējas par lietotāju datiem un naudu neatkarīgi no dzimumu atšķirībām.

Katrs ceturtais aptaujātais vīrietis 27% Eiropā piekrīt apgalvojumam, ka viņš var kļūt par kibernozieguma upuri, bet tikai 18% Eiropas sieviešu tic šādai iespējai. Turklāt saskaņā ar aptauju sievietes vidēji par kiberdraudiem zina mazāk nekā vīrieši. Piemēram, Eiropā par izspiedējvīrusiem nav informēti 26% vīriešu un 39% sieviešu, par mobilajām ļaunprogrammatūrām – 21% vīriešu un 34% sieviešu un tā tālāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zinot nedaudz mazāk par viņām draudošajām briesmām, sievietes arī biežāk nevērīgi izturas pret aizsardzību no kiberdraudiem. Ļaujot citiem cilvēkiem (piemēram, bērniem, draugiem vai kolēģiem) lietot savu galveno ierīci, 32% Eiropas sieviešu neko nedara, lai aizsargātu savus datus, jo “nesaskata riskus”. Vīriešu vidū šādi rīkojas tikai 28%. Eiropā drošības risinājumus savās ierīcēs neizmanto 9% vīriešu un 12% sieviešu.

Salīdzinot šis atbildes ar informāciju par kiberdraudiem, kādiem aptaujātie interneta lietotāji ir bijuši pakļauti gada laikā, noskaidrojas, ka Eiropā ar ļaunprogrammatūrām vairāk saskaras vīrieši (37% salīdzinājumā 21% sieviešu), kā arī šāda kiberuzbrukuma radītos izdevumus biežāk sedz vīrieši (17% salīdzinājumā ar 14% sieviešu). Zīmīgi, ka vīrieši vairāk tērē naudu, lai iegādātos īpašas programmas, kas ļauj attīrīt sistēmu vai to turpmāk aizsargāt, savukārt sievietes biežāk vēršas pēc palīdzības pie IT speciālistiem.

Tomēr pastāv draudi, ar ko vairāk saskaras vīrieši, piemēram, ar kiberuzbrukumiem, kuru mērķis ir finanšu datu zādzība, Eiropā gada laikā ir saskārušies 54% vīriešu un tikai 49% sieviešu. Iespējams, tas ir saistīts ar faktu, ka atšķirībā no citiem draudiem finanšu darījumu drošība vairāk satrauc daiļā dzimuma respondentes.

Piemēram, par iespējamu krāpšanu ar bankas kontiem tiešsaistē raizējas 59% vīriešu un 64% sieviešu, bet 46% vīriešu un 51% sieviešu jūtas neaizsargāti norēķinu laikā internetā. Turklāt respondentes Eiropā nedaudz vairāk raizējas par to, ka kāds varētu viņas novērot caur viņu tīmekļa kameru (44% salīdzinājumā ar 39% vīriešu).

Lasi vēl