Komentāri

Vēl tālajā 1968.gadā slavenais mākslinieks Endijs Worhols prognozēja, ka nākotnē katram būs savas 15 minūtes slavas. Tagad, gandrīz 50 gadus vēlāk Facbook, Youtube un Twitter laikmetā šis pareģojums ir tikpat kā piepildījies.

Dažreiz šī slava ir gribēta, dažreiz rada tikai galvassāpes. Kaķi, suņi un pat āži, mazi bērni un nekaunīgas izjokošanas, kā arī ”Paskaties, kā es varu!” ir tie attēli un video, kas gadu no gada piesaista vislielāko uzmanību. Un arī 2015.gads nav bijis izņēmums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, ka dažādiem video internetā cilvēki vidēji velta aptuveni stundu dienā, bet jaunā paaudze – pat vēl vairāk. Un nepārspēts karalis šajā jomā, neapšaubāmi, ir Youtube.

Miljoniem intereneta lietotāju ik dienas ielūkojas šajā vietnē, lai priecētu acis ar citu sastrādāto, bet netrūkst arī tādu, kas paši liek lietā iztēli un ievieto savas radošās izpausmes, cerot iekļūt pat gada populārāko video sarakstā.

Šogad godpilnajā pirmā vietā izdevies ierindoties kādai četrgadīgai ņujorkietei jeb viņas aizrautīgajai dejai, ko iemūžinājusi viņas mamma. Hevenas Kingas video skatīts vairāk nekā 120 miljonus reižu.

Atbildot televīzijas intervijā uz jautājumu, vai tad, kad pieaugs, viņa būs dejotāja, mazā Hevena lepni paziņoja ”es jau esmu dejotāja!” Un tas nav pārspīlējums, jo interneta lietotāju sirdis viņa pirmo reizi ar savu deju iekaroja, kad bija tikai divus gadus veca.

Internetā bez jokiem neiztikt – to ielāgojis amerikāņu jokdaris Romans Atwuds, kurš izpelnījies plašu uzmanību ar saviem izjokošanas video. Populārākais no tiem iekļuvis arī Youtube skatītāko top10. Atwuds piepildīja māju ar plastmasa bumbiņām, iepriecinot savus bērnus, un galu galā pārsteidzot arī draudzeni.

Ātrai popularitātei pietiek arī ar mazāk pūlēm un vēl mazāk jēgas. Viss, kas vajadzīgs, ir vieta pagalmā, balons, ūdensšļūtene un videokamera. To pierādījuši divi zinātnes un palēninātā video cienītāji. Viņu eksperiments, kurā saplīst ar ūdeni pārpildīts balons, kurā turklāt ielīdis arī cilvēks, skatīts vairāk nekā 50 miljonus reižu.

Policists – Youtube slavenība? Izrādās likumsarga darbs ne vienmēr ir jāuztver ar pārāk lielu nopietnību. Dažas minūtes kauna un esi slavens visā pasaulē – Tā sanācis kādam ASV policistam ar 19 gadu stāžu, kurš nofilmēts dienesta automašīnā dziedam un, ja tā to var nosaukt, līdzdejojam Teilores Sviftas dziesmu.

Pasmiešanās par sevi ir labs veids, kā piesaistīt uzmanību. It sevišķi, ja to dara prezidents. ASV līdera Baraka Obamas piedalīšanās komiķa Džimija Kimmela raidījuma rubrikā ”Ļaunie tvīti”, kurā slavenības nolasa sev adresētus neglaimojošus tvītus, noslēdz šī gada skatītāko video top10.

Jauni video Youtube un ieraksti Twitter top arī šajā brīdī. Un, kāpēc gan lai kāds no tiem negūtu arī pasaules ievērību – vai tās būtu aizkustinošas emocijas, salātu bļodā iekritis draugs, vai arī krāšņa uguņošana.

Lasi vēl