Kādiem mērķiem Latvijas iedzīvotāji visbiežāk izmanto internetu?

Komentāri

Pēdējo desmit gadu laikā Latvijas iedzīvotāji piecas reizes biežāk sākuši lietot internetu, turklāt interneta lietotāju pulkam arvien biežāk pievienojas seniori. Tiek prognozēts, ka vēl pēc 10 gadiem interneta pieejamība Latvijā tuvosies 100%. Taču kādiem mērķiem patlaban Latvijas iedzīvotāji visbiežāk izmanto internetu?

Eksperti saka, – tagad Latvijā cilvēki visbiežāk internetu izmanto ziņu, avīžu un žurnālu lasīšanai, kā arī e-pasta un Interneta bankas lietošanai, tāpat nozīmīgu daļu laika aizņem sociālo tīklu lietošana. Savukārt interneta veikalos visbiežāk tiek pirkti apģērbi un sporta preces. Dažādās vecuma grupās šie rādītāji mēdz atšķirties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto


Kristīne Romanovska, Centrālās statistikas pārvaldes pārstāve:

Vīrieši, tāpat kā sievietes, izvēlas apģērbus un sporta preces. Otrajā vietā vīriešiem ir iecienītākas elektronikas preces, bet sievietēm – mājsaimniecības preces. Interesanti, ka vīrieši biežāk iegādājas finanšu pakalpojumus, dažādus pakalpojumus, bet sievietes – savukārt pasākuma biļetes.

Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk iepērkas ne tikai ārvalstu, bet arī pašmāju interneta veikalos. Latvijas preču un pakalpojumu interneta pārdevējus pērn izvēlējās 76% no visiem iedzīvotājiem, kuri iepērkas internetā.

Interneta lietošana – jauna sociālā norma?

Kopumā desmit gadu laikā interneta lietošana Latvijā pieaugusi piecas reizes. Lietotāju skaits būtiski pieaudzis senioriem – ja 2005. gadā internetu lietoja 3% pensionāru, tad pērn to skaits palielinājies līdz 30%. Tikmēr sociālās psiholoģijas eksperti uzskata, ka interneta lietošana kļūst par normu un savā ziņā jūtams pat sociālais spiediens.

Ivars Austers, LU sociālās psiholoģijas profesors:

Internets ir pieejams daudz plašāk un vienkāršāk – tas mums ir kabatā mūsdienās, un cilvēki to lieto. Tas nebūt nav dārgi un sarežģīti – tas ir lēti, tur daudz, ko var izdarīt, tas apmierina cilvēku vajadzības – informatīva, intelektuāla, piederības. No otras puses – būs arī spiediens no ārpuses to darīt – piemēram, finanšu operācijas veikšana. Bankas nākotnē aizvien vairāk slēgs ciet savas filiāles.

Tā kā eksperti prognozē, ka vēl pēc desmit gadiem interneta pieejamība tuvosies 100%, galvenais nekļūt atkarīgiem. Tikmēr arī šogad Centrālās statistikas pārvaldes speciālisti līdz 30. jūnijam veiks apsekojumu par Interneta lietošanu. Šogad plānots aptaujāt 11 tūkstošus iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl