Kāda valsts izstrādājusi spiegošanas programmu Regin, kas zog paroles un kontrolē peli

0 Komentāru
Kāda valsts izstrādājusi spiegošanas programmu Regin, kas zog paroles un kontrolē peli
Foto: Wies van Erp /Flickr

Datordrošības eksperti atklājuši sarežģītu ļaunprogrammatūru Regin, kas kopš 2008. gada izmantota informācijas zagšanai no valdībām, uzņēmumiem un privātpersonu datoriem visā pasaulē.

Pēc ASV datordrošības uzņēmuma Symantec novērtējuma, ļaunprogrammatūru visdrīzāk izstrādājusi kāda valsts.

Pēc uzinstalēšanas datorā programma uzņem datora ekrānšāviņus, zog paroles, kontrolē peles funkcijas, fiksē sakaru plūsmu un atgūst izdzēstus failus.

Kā norāda eksperti, šī programmatūra visvairāk skārusi datorus Īrijā, Krievijā un Saūda Arābijā. Tā tiek izmantota organizāciju, uzņēmumu un privātpersonu izspiegošanā.

Regin izstrādāšanai veltīti vairāki gadi, un ļaunprogrammatūras radītāji to ļoti kārtīgi centušies noslēpt, skaidro Symantec.

Pēc Symantec drošības eksperta Saiana Džona novērtējuma, “izskatās, ka tā nāk no kādas Rietumu organizācijas. Uz to norāda prasmju un ekspertīzes līmenis, kā arī tās izstrādes laiks”.

“Symantec” arī norāda uz līdzību ar ASV un Izraēlas attīstīto datortārpu Stuxnet, kas tika vērsts pret Irānas kodolprogrammu. Stuxnet bija paredzēts aprīkojuma bojāšanai, savukārt ļaunprogrammatūras Regin mērķis ir datu ieguve.

0 Komentāru