Komentāri
Kāda valsts izstrādājusi spiegošanas programmu Regin, kas zog paroles un kontrolē peli
Foto: Wies van Erp /Flickr

Datordrošības eksperti atklājuši sarežģītu ļaunprogrammatūru Regin, kas kopš 2008. gada izmantota informācijas zagšanai no valdībām, uzņēmumiem un privātpersonu datoriem visā pasaulē.

Pēc ASV datordrošības uzņēmuma Symantec novērtējuma, ļaunprogrammatūru visdrīzāk izstrādājusi kāda valsts.

Pēc uzinstalēšanas datorā programma uzņem datora ekrānšāviņus, zog paroles, kontrolē peles funkcijas, fiksē sakaru plūsmu un atgūst izdzēstus failus.

Kā norāda eksperti, šī programmatūra visvairāk skārusi datorus Īrijā, Krievijā un Saūda Arābijā. Tā tiek izmantota organizāciju, uzņēmumu un privātpersonu izspiegošanā.

Regin izstrādāšanai veltīti vairāki gadi, un ļaunprogrammatūras radītāji to ļoti kārtīgi centušies noslēpt, skaidro Symantec.

Pēc Symantec drošības eksperta Saiana Džona novērtējuma, “izskatās, ka tā nāk no kādas Rietumu organizācijas. Uz to norāda prasmju un ekspertīzes līmenis, kā arī tās izstrādes laiks”.

“Symantec” arī norāda uz līdzību ar ASV un Izraēlas attīstīto datortārpu Stuxnet, kas tika vērsts pret Irānas kodolprogrammu. Stuxnet bija paredzēts aprīkojuma bojāšanai, savukārt ļaunprogrammatūras Regin mērķis ir datu ieguve.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl