Kā paglābt savu viedtālruni no vīrusiem?

Pievienot komentāru
Kā paglābt savu viedtālruni no vīrusiem?
LETA

Datoru pasargāšana no dažādiem vīrusiem šodien ir pašsaprotama lieta. Tomēr tikai nedaudzi cilvēki no kaitnieciskām programmām pasargā arī savus mobilos telefonus. Kādas kļūdas pieļauj mobilo tālruņu lietotāji un kas var paglābt no bīstama vīrusa?

Šogad apritējuši 12 gadi, kopš pirmo reizi mobilais tālrunis tika inficēts ar vīrusu. Kopš tā brīža telefonos glabātā informācija ir kļuvusi pieejama krāpniekiem.

Vīgants Radziņš, LMT biznesa vadības dienesta direktors:

Jebkura elektroniska ierīce, iekārta, kur kaut kādā veidā mijiedarbojas lietotāju dati utt., tā ir interesanta kriminālai pasaulei. Tā kā viedtālruņa popularitāte pieaug, […] tad interese uz šo mobilo tirgu – viedpulksteņiem -, protams, ka pieaug.

Foto

Katru dienu kiberdrošības uzņēmumi apstrādā ap 300 tūkstošiem jaunu vīrusu paraugu. Kaut gan joprojām datorvīrusu īpatsvars ir lielāks, mobilie hakeri kļūst arvien aktīvāki.

Kanāli, caur kuriem vīrusi visbiežāk nonāk viedtālruņos, ir dažādi: uzbāzīga reklāma interneta vietnēs; aplikācijas ar zemu lejupielāžu un atsauksmju skaitu; e-pasti, kas informē par miljoniem eiro lieliem laimestiem loterijā. Atšķirīga ir arī vīrusu ietekme uz mobilajiem telefoniem.

Skaties video un uzzini vairāk!