Jeruzalemes apmeklētājiem tagad ir iespēja ceļot laikā

Komentāri
Jeruzalemes apmeklētājiem tagad ir iespēja ceļot laikā
REUTERS/SCANPIX

Līdztekus senajām laikmeta liecībām, ņemot talkā virtuālo realitāti, tūristi var ielūkoties senās Jeruzalemes dzīvē pirms diviem gadu tūkstošiem.

Austiņas, 3D brilles, sēdvieta – šīs ir trīs lietas, kas nepieciešamas, lai izbaudīto jauno tūristu atrakciju Jeruzalemē. Ceļojums laikā ar virtuālās pasaules palīdzību ilgst tikai 10 minūtes, taču šajā sprīdī iespējams pievarēt divus tūkstošus gadu, lai redzētu, kā pagātnē izskatījās viena no pasaules svētvietām ebrejiem, musulmaņiem un kristiešiem.

Izraēlas valsts institūcijas pārstāvji, kas organizē šo ceļojumu, norāda, ka 360 grādu leņķa virtuālās pieredzes pamatā ir plaši vēsturiskie, arheoloģiskie un reliģiskie pētījumi, kā arī augsto tehnoloģiju iespējas. Virtuālie ceļotāji nonāk Svētajā templī, kas tika nopostīts mūsu ēras 70. gadā, ir aculiecinieki tam, kas senajā pilsētā ieradās, ko darīja un kas notika pēc tam.

10 minūtēs tiek radīta sajūta, ka šī pagātne ir paša pieredzēta. Tad, kad apmeklētājs atgriežas tagadnē un dodas uz līdzas esošo Raudu mūri, viņš it kā no paša pieredzes spēj saprast saikni starp mūri un Tempļa kalnu.

Raudu mūri ik gadu apmeklē 10 miljoni cilvēku. Tikai daļai no tiem ir iespēja ceļot laikā, jo biļetes uz šo atrakciju ir ikdienu pilnībā izpārdotas.

Lasi vēl