2 komentāri
Jauns sasniegums astronomijā varētu palīdzēt “atrast citas Zemes”
AP/SCANPIX

Zinātnieki un pētnieki spēruši soli uz priekšu astronomijas atklājumos – tagad ir iespējams daudz precīzāk noteikt gravitācijas spēku uz attālām zvaigznēm, ap kurām riņķo planētas. Tas, savukārt, ļauj daudz precīzāk veikt citus mērījumus, tostarp tādus, vai uz planētām atrodas dzīvība, – atsaucoties uz astronomu pausto, ziņo BBC.

Tā kā gravitācijas spēks ir atkarīgs no zvaigznes masas un rādiusa, Vīnes Universitātē atklātajai astronomijas pētniecības metodei vajadzētu palīdzēt arī aprēķināt masu un apmērus zvaigznēm, kas atrodas tālu Visumā. Līdz ar to zinātnieku atklājums palīdz noteikt arī to planētu, kas riņķo ap konkrēto zvaigzni, parametrus. “Ja jūs nezināt neko par pašu zvaigzni, jūs nezināt neko arī par planētu, kas ap to riņķo,” skaidro zinātnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, ja tiek atklāta planēta, kas ir Zemes izmērā, uzreiz nedrīkst to pielīdzināt Zemei. Proti, ja zvaigzne, ap kuru planēta riņķo, ir daudzkārt lielāka par Sauli, nekāda iespēja, ka uz planētas varētu būt dzīvība, nepastāv.

“Mūsu tehnika ļauj noteikt, cik liela un spoža ir zvaigzne. Tāpat varam noteikt, vai planēta, kas atrodas netālu no zvaigznes, ir ar atbilstošu temperatūru vai ūdens klātbūtni, kas rada nosacījumus tam, lai uz planētas varētu rasties dzīvība,” skaidro zinātnieks Džeimijs Metjūss (Jaymie Matthews).

TOP komentāri

 • SciFi fans
  +1 +1 0

  SciFi fans

  Cik adekvāti ir miljardi nodokļu maksātāju naudas, kas ik gadu tiek piešķirti šitādām figņām un reālā ikdiena? Protams, zinātne un progress ir ļoti labas un vajadzīgas lietas. Kā dzīvot labāk un veselīgāk, kā ārstēt cilvēkus un palīdzēt vispār neslimot, kā vienkāršot un uzlabot ikdienas dzīvi... bet šitās pundurplanētu zondes, acīmredzami nesasniedzamu zvaigžņu masas aprēķini utt. Come on! Vai nepietiek ar košām un aizraujošām zinātniskās fantastikas filmām, kas padarītu mūsu dvēseles cildenākas un mudinātu sapņot par zvaigznēm? Vai tiešām jāizmet astronomiskā vējā miljardi, kas varētu padarīt mūsu dzīves jūtami labākas jau šogad? Nu ne takš!
 • MILDA BREIVA
  0 0 0

  MILDA BREIVA

  Atkal lai cionisti tur vietējos iznīdētu un savāktu dabas resursus? Vispirms Zemei jānomet sociālos parazītus, tad jāmeklē jaunas zemes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl