Jauniešu interesi par IT centīsies veicināt ar simtgadei veltītu programmēšanas spēli

Pievienot komentāru

No 5. oktobra visi Latvijā, bet – it īpaši – jaunieši, var internetā izmantot jaunu rīku, kas palīdzēs patriotiskā veidā mācīties programmēšanas pamatus.

Sestdien Latvijā arī sāksies Eiropas programmēšanas nedēļa, un tās ietvaros iedarbināta Simtgades programmēšanas spēle. Šī datorspēle ļauj attīstīt digitālās prasmes un pie reizes atsvaidzināt zināšanas par Latviju.

Simtgades spēlē jauniešiem, izmantojot programmēšanas pamatrīkus, jāpilda uzdevumi, kuri tematiski saistīti ar Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju un politiku. Piemēram, jāsaprogrammē ceļazīmes, lai aizvestu cilvēkus uz Baltijas ceļu un pareizā secībā jāsarindo eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas biogrāfija.

Linda Pavļuta
Latvijas Valsts simtgades biroja vadītāja

Spēle skolēnus iepazīstina ar tādiem programmēšanas terminiem – algoritms, cikls, nosacījums u.c. – un ir izpildāma 60 minūtēs. Tās izstrādātāji cer, ka informātikas skolotāji simtgades programmēšanas stundu izmantos kādā no savām nākamās nedēļas nodarbībām.

Spēli izstrādājis uzņēmums “Cognizant” sadarbībā ar organizāciju “Learn IT”, kas organizē programmēšanas stundas sākumskolu un pamatskolu audzēkņiem. Spēle jau tagad ir pieejama visiem interesentiem vietnē 100gadesstunda.lv.

Lasi vēl