Pievienot komentāru

Latvijā ir pieejamas samērā precīzas laika ziņas, ko nodrošina profesionālās meteoroloģiskās stacijas. Tomēr ir cilvēki un uzņēmumi, kuriem nepieciešami precīzāki dati un tikai par vienu nelielu teritoriju. Ko darīt, jūs vaicāsiet? Iegādāties savu inovatīvo un pārvietojamo meteo staciju!

Visā Latvijas teritorijā izvietota 31 meteo stacija, kas sniedz informāciju datu analīzei un palīdz prognozēt laika apstākļus Latvijas teritorijā. Protams, ja būtu vairāk meteo staciju, būtu iespēja prognozēt laikapstākļus, piemēram, negaisus, vēl precīzāk. Tomēr profesionālo meteo staciju izvietošana paģēr atrašanos vietās, kur blakus nenotiek intensīva saimnieciskā darbība, apkārt jābūt pēc iespējas mazāk šķēršļiem un jāņem vērā vēl citi aspekti.

Par laimi ir šīs inovatīvās, pārvietojamās meteo stacijas, kas var būtiski palīdzēt, piemēram, lauksaimniecībā, kur svarīgi konkrētās vietas laikapstākļi – augsnes mitrums, gaisa temperatūra. Iegūtie dati palīdz saprast, cik efektīva ir konkrēto augu audzēšana konkrētā teritorijā vai kas nepieciešams, lai audzēšana būtu vēl efektīvāka.

Skaties video, kur LMT eksperts Kristaps Makbets paskaidros, kā pārvietojamā meteo stacija palīdzēs tieši Tev!

Par projektu

No 1. septembra katru trešdienu “900 sekundēs” ielūkosimies tehnoloģiju pasaulē stāstu sērijā ”Tahnoloģijas BEZ instrukcijas”. Katru nedēļu kādā no stāstiem tiks iepazīta kāda no 21.gadsimta tehnoloģijām, kas mūsu dzīvi padara vieglāku un ērtāku vai tādu to padarīs tuvākajā nākontnē. Kurš izrādīsies gudrāks – tehnoloģija vai cilvēks un kuram ”atkost” tehnoloģiju pasauli izdosies labāk – Kasparam Dvinskim vai Tomam Prāmniekam, skaties!