Izvēlēti simts cilvēki, kas cīnīsies par iespēju dzīvot uz Marsa

3 komentāri

Projektam, kurā uz Marsu plānots nosūtīt 20 cilvēkus, noslēgusies nākamā pretendentu izvēlēšanās kārta. Lai arī konkursa noteikumi paredz, ka cilvēki nekad vairs neatgriezīsies uz Zemes, gribētāju joprojām ir daudz. Šobrīd cīņu turpina 100 pretendenti.

No 50 sievietēm un 50 vīriešiem, kuri iekļuvuši trešajā kārtā, vairums – 39 cilvēki – ir no ASV, 31 cilvēks ir no Eiropas, tāpat ir arī 16 Āzijas, septiņi Āfrikas un septiņi Okeānijas pārstāvji. No šobrīd atlasītā simtnieka nākamajā atlasē tiks izvēlēti 20 labākie un dzīvei uz Marsa piemērotākie cilvēki.
Pirmie četri no viņiem uz Marsu dosies jau pēc 10 gadiem – 2025. gadā, bet pēc tam ik pēc diviem gadiem viņiem pievienosies jauni biedri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek plānots, ka 2033. gadā uz Marsa jau dzīvos 20 cilvēki. Katram dalībniekam tur būs sava māja, kas iepriekš atvesta no Zemes, paši dalībnieki uz vietas audzēs pārtiku un kārtos saimnieciskās lietas, vienlaikus veicot arī pētniecību uz Marsa.

Plānots, ka neviens no viņiem pēc ierašanās uz Marsa – atpakaļ uz Zemi vairs nekad neatgriezīsies, jo vismaz šobrīd tas tehniski nav iespējams.

Viena no dalībniecēm, 24 gadus vecā astrofizikas doktorantūras studente no Birmingemas Lielbritānijā, ir viena no simtniekā iekļuvušajiem. Viņa atzīst, ka jau kopš bērnu dienām ir mīlējusi zinātni un kosmoss ir bijis viņas sapnis, kas tagad jau ir teju piepildījies. Tāpat viņa cer, ka, nokļūstot uz Marsa, viņa iekļūs vēsturē. Kāda cita britu kandidāte – 27 gadus vecā Klēra Vīdone – skaidro, ka pieteicās projektam, jo tā būtu neatsverama dzīves pieredze.

Savukārt Latvijas pārstāvis Pauls Irbiņš, kuram bija izdevies izturēt divas atlases, trešajā posmā nav iekļuvis, tādēļ no tālākās cīņas viņš ir izslēgts.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl