Izveidota Rundāles pils mobilā aplikācija – Rundale Palace

Komentāri
Izveidota Rundāles pils mobilā aplikācija – Rundale Palace
FOTO: LETA

Atjaunoto Rundāles pili droši varam saukt par Latvijas kultūras vizītkarti. Nupat saņemta Latvijas arhitektūras gada balva, prezentēta monogrāfija par pils vēsturi un atvērtas trīs jaunas telpas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā.

Līdztekus šiem ilga un nenogurdināma darba nestajiem augļiem, vasaras sezonas atklāšanu Rundāles pilī kuplinās arī kāds inovatīvs produkts, kurš paplašinās pils izzināšanas iespējas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sadarbojoties Rundāles pils muzejam, domnīcai Creative Museum, dizaina birojam H2E, tehnoloģiju uzņēmumam RIX Technologies un tulkošanas aģentūrai Skrivanek Baltic, tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija.

Aplikācija veidota kā pērnā gada decembrī izdotā tematiskā plānotāja Rundāles pils – skats aizspogulijā pārcēlums digitālā vidē. Tās mērķis ir radīt iespēju apmeklētājam sev ērtā vietā un laikā iepazīt tuvāk Rundāles pili, sekojot īpaši veidotam interjeru maršrutam.

Saturiski Rundāles pils mobilā aplikācija piedāvās ieskatu Rundāles pils aizspogulijā ar 12 pils interjeru stāstu palīdzību. Aplikācijas lietotājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar izceltajiem interjeriem un to detaļām, bet arī noskatīties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa stāstījumu par katru no tiem video formātā.

Tāpat aplikācijā piedāvās katras no 12 telpām tuvplānus. Sadaļā Fokusā aplikācijas lietotājs uzzinās pils interjeru restaurācijas vēstures nianses – vai tas būtu stāsts par Rundāles stārķiem, ziedu vītnēm, trepēm vai unikālajiem pils grafiti. Papildus atrodama būs Info sadaļa, kurā vienkopus būs pieejama praktiska rakstura informācija.

”Laikā, kad noslēdzies Rundāles pils 50 gadu restaurācijas darbs, saņemta Latvijas arhitektūras gada balva un izdota monogrāfija par pils vēsturi, esam priecīgi, ka līdzās šiem lielajiem notikumiem, ir īstenots vēl kāds radošs projekts. Jūnija vidū tiks atklāta Rundāles pils mobilā aplikācija. Tas ir tiešs decembrī izdotā Rundāles pils plānotāja papildinājums un vēl viens veids kā atraktīvi popularizēt muzeju,” uzsver Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

 

 

Aplikācija tapusi kā sadarbības partneru dāvana Rundāles pils muzejam un sabiedrībai – pieejama bez maksas latviešu, krievu un angļu valodās. Aplikācijas nosaukums: Rundale Palace.

Lasi vēl