Izrādās, dzīvē cilvēki ir daudz piesardzīgāki nekā interneta vidē

Komentāri

Tu taču netici ielā sastaptam princim, kurš grib uzdāvināt miljonu? Tad kāpēc tu viņam tici internetā? – tas ir viens no šodien sāktās digitālās drošības kampaņas saukļiem. Izrādās, dzīvē cilvēki ir daudz piesardzīgāki nekā interneta vidē.

Internetbankas parole nav elementāra ciparu kombinācija, PIN kods nav uzrakstīts uz bankas kartes, bet aizdomīgi e-pasti piesardzības dēļ netiek atvērti, – tā apgalvo LNT Ziņu aptaujātie iedzīvotāji.

Cilvēki uzskata, ka internetā ievēro piesardzību, taču izrādās – dzīvē ir citādāk. Septiņi no desmit interneta lietotājiem nepamanītu, ja no viņu konta pazustu neliela naudas summa, bet katrs trešais paroles joprojām glabā pierakstītas uz lapiņas. Turklāt pārskaitīt naudu vai pat nosūtīt vērtīgas lietas krāpniekam cilvēki mēdz paši.

Šis ir Digitālās drošības alianse video rullītis, kurā puisis stāsta, kā pārdodot telefonu internetā to nosūtījis pircējai no Āfrikas, bet naudu tā arī nav saņēmis. Lai atgādinātu par drošu uzvedību digitālajā vidē, alianse no šodienas sāk kampaņu.

Taču savā e-pastā cilvēki ziņkārības dēļ atver visus sūtījumus. Tāpat savus datus un paroles viņi ievada, piemēram, banku viltus mājaslapās. Tās ir krāpnieku lamatas, kurās lētticīgie iekrīt visbiežāk.

Ja tomēr nākas kļūt par krāpnieku upuri, tad pēc iespējas ātrāk jāvēršas bankā, kas var apturēt naudas aizplūšanu.

Tikmēr kārtībsargi neslēpj, ka bieži atklāt vainīgos ir grūti.

Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti savus digitālos datus sargāt tikpat cieši, kā ikdienā savu maku.

Video

Lasi vēl