Islāmistu hakeri plāno vērienīgu kiberuzbrukumu Francijai

0 Komentāru
Islāmistu hakeri plāno vērienīgu kiberuzbrukumu Francijai
Foto: EPA/LETA

Francija pēdējās nedēļas laikā piedzīvojusi ievērojamu hakeru uzbrukumu skaitu. Kibernoziedznieki apgalvo, ka pieder pie islāmistu grupējuma, un kopumā ir uzlauzuši vairāk nekā tūkstoš interneta vietnes.

Francijas interneta drošības eksperti norāda, ka ceturtdien, 15. janvārī, hakeri savu aktivitāti draudējuši pastiprināt.

Lielākā daļa hakeru uzbrukumu bija vērsti pret samērā nelielām interneta vietnēm, kuras pieder pašvaldībām, universitātēm, baznīcām un uzņēmumiem. Uzlauztajās mājaslapās parādījās dažādi uzraksti, tostarp “Ir tikai viens dievs – Allāhs”, “Nāvi Francijai” un “Nāvi Šarlī”.

Atbildību par uzbrukumiem uzņēmušies džihādistu hakeri no Ziemeļāfrikas un Mauritānijas. Tieši ceturtdien viņi draudējuši īstenot vēl plašākus kibernoziegumus.

Tikmēr par pagājušās nedēļās asiņaino uzbrukumu laikraksta Charlie Hebdo redakcijai atbildību uzņēmies teroristiskā grupējuma Al QaedaJemenas atzars. Teroristi publicējuši video, kurā skaidro, ka nemiernieku grupējuma līderi pavēlējuši sarīkot slaktiņu, jo izdevums zaimojis pravieti Muhamedu.

0 Komentāru