Irbenes radioteleskopa renovācijai piešķir teju miljonu

Komentāri
Irbenes radioteleskopa renovācijai piešķir teju miljonu
Foto: Kārlis Kristapsons, LNT Ziņas

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir piešķīrusi papildus finansējumu 988 tūkstošus eiro Irbenes radioteleskopu kompleksa renovācijai.

Līdzekļi piešķirti Ventspils Augstskolas (VeA) Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centram (VSRC), kas būs atbildīgs par renovācijas darbu veikšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau iepriekš notika vērienīga renovācija Irbenes radioteleskopu kompleksā, taču toreiz piešķirtie līdzekļi neparedzēja arī ēkas jumta un balsta torņa renovāciju.

Galvenie VSRC darbības virzieni ir fundamentālie pētījumi astronomijā un astrofizikā, lietišķie pētījumi kosmosa tehnoloģiju jomā, augstas veiktspējas skaitļošana un pielietojamās inženierelektronikas pētījumi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl