Interesanti! Jaunākais interneta lietotājs Latvijā ir tikai gadu vecs

Komentāri

Analizējot bērnu uzvedību internetā, pie sensacionāliem atklājumiem nonākuši pētnieki – jaunākais interneta lietotājs Latvijā šobrīd ir tikai gadu vecs. Iepriekš tas bija sešus gadus vecs bērns, par to liecina pirmie rezultāti no apjomīga Eiropas līmeņa pētījuma, kas vienlaikus tapis 18 valstīs un kurā pirmo reizi piedalījusies arī Latvija.

Interneta vietnē Youtube atrodami neskaitāmi daudz video, kuros redzami mazi bērni ar planšetēm un viedtālruņiem rokās. Tas arī apstiprina pētnieku vērojumus, ka bērni, kuri vēl neprot ne runāt, ne lasīt, jau kļuvuši par interneta lietotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms sešiem gadiem jaunākie interneta lietotāji bija sešus gadus veci, bet 2013. gada pētījumos secināja, ka internetu lieto 3-4 gadus veci bērni. Tikmēr vecāki pētniekiem atzinuši, ka, viņuprāt, bērni ir par mazu, lai ar viņiem pārrunātu jautājumus, kas skar bērnu drošību virtuālajā vidē.

Portālā mammamuntetiem.lv uzskata, ka ir svarīgi izglītot vecākus, kā tehnoloģijas izmantotu bērna labā, piemēram, šīs ierīces izmantot izzinošiem mērķiem. Tāpat arī vecākiem būtu jāzina, cik ilgi bērns drīkstētu iekārtas lietot, lai tas nekaitētu viņa veselībai.

To, ka tehnoloģijas kļuvušas mājās teju par neatņemamu dzīves sastāvdaļu daudziem no bērniem, atzīst arī vienā no Rīgas bērnudārziem. Bērnudārzā piekrīt, ka pieaugušie ir tie, kas nosaka, vai šīs tehnoloģijas bērna dzīvē būs ar pievienoto vērtību.

Pētnieki secinājuši, ka daudziem no vecākiem tehnoloģijas aizstāj aukli. Viens no iemesliem – tās ir viegli pieejamas, un vidēji uz vienu ģimenes locekli ir pat vairākas ierīces ar interneta pieslēgumu.

Pētījuma galīgie rezultāti no visām iesaistītajām valstīm vēl tiks apkopoti, tie varētu būt zināmi janvārī. Tos izvērtējot, taps rekomendācijas viediekārtu ražotājiem, vecākiem un bērnudārzu audzinātājiem, lai tehnoloģijas izmantotu audzinošos nolūkos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl