Interesanti! Izveidota aplikācija, kas darbojas kā profesionāls dārznieks

0 Komentāru
Interesanti! Izveidota aplikācija, kas darbojas kā profesionāls dārznieks

Telefoni kļūst arvien gudrāki! Kāds start-up uzņēmums Hanoverē, Vācijā, izveidojis viedtālruņu aplikāciju, kas darbojas teju kā profesionāls dārznieks.

“Plantixx” programma no telefonā uzņemtas bildes spēj atpazīt kaitēkļus un noteikt, vai augus piemeklējusi slimība, vai, iespējams, nepietiek mēslojuma.

Piemēram, ja tomāti cieš no plaši izplatītas augu slimības, ko sauc par miltrasu, tomātlapas pārklātas ar tādu kā baltu pulveri. Par to pārliecināties var arī atverot jauno “Plantixx” aplikāciju un augu nofotografējot. Pēc pāris sekundēm aplikācija paziņo – tā ir miltrasa.

Aplikācija spēj atpazīst vairāk nekā 60 dažādas slimības, vairākus kaitēkļus un noteikt, vai augam nepietrūkst uzturvielas. Aplikācija domāta kā padomdevējs lauksaimniekiem un dārzkopjiem.

Līdz šim aplikāciju iegādājušies jau 50 tūkstoši lietotāju, un vairāk nekā 100 tūkstoši bilžu ar bojātiem augiem tikušas analizētas.

Aplikācijas sistēma izmanto mašīnmācīšanos, lai uzlabotu algoritmus slimo augu atpazīšanā. Pašlaik tā ir pieprasīta Vācijas, Šveices un Austrijas dārznieku vidū, taču jaunā uzņēmuma ambīcijas ir iekarot daudz lielākus tirgus – Brazīliju un Indiju.

0 Komentāru