Interesanti! Izveidota aplikācija, kas darbojas kā profesionāls dārznieks

Komentāri

Telefoni kļūst arvien gudrāki! Kāds start-up uzņēmums Hanoverē, Vācijā, izveidojis viedtālruņu aplikāciju, kas darbojas teju kā profesionāls dārznieks.

“Plantixx” programma no telefonā uzņemtas bildes spēj atpazīt kaitēkļus un noteikt, vai augus piemeklējusi slimība, vai, iespējams, nepietiek mēslojuma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, ja tomāti cieš no plaši izplatītas augu slimības, ko sauc par miltrasu, tomātlapas pārklātas ar tādu kā baltu pulveri. Par to pārliecināties var arī atverot jauno “Plantixx” aplikāciju un augu nofotografējot. Pēc pāris sekundēm aplikācija paziņo – tā ir miltrasa.

Aplikācija spēj atpazīst vairāk nekā 60 dažādas slimības, vairākus kaitēkļus un noteikt, vai augam nepietrūkst uzturvielas. Aplikācija domāta kā padomdevējs lauksaimniekiem un dārzkopjiem.

Līdz šim aplikāciju iegādājušies jau 50 tūkstoši lietotāju, un vairāk nekā 100 tūkstoši bilžu ar bojātiem augiem tikušas analizētas.

Aplikācijas sistēma izmanto mašīnmācīšanos, lai uzlabotu algoritmus slimo augu atpazīšanā. Pašlaik tā ir pieprasīta Vācijas, Šveices un Austrijas dārznieku vidū, taču jaunā uzņēmuma ambīcijas ir iekarot daudz lielākus tirgus – Brazīliju un Indiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl