”Infy.me” apsūdz ”Draugiem.lv” idejas zādzībā; ”Draugiem.lv” to dēvē par nekorektu mārketingu

Komentāri
”Infy.me” apsūdz ”Draugiem.lv” idejas zādzībā; ”Draugiem.lv” to dēvē par nekorektu mārketingu
Foto: LETA

Vizītkaršu lietojumprogrammu izstrādātājs ”Infy.me” apsūdzējis sociālo mediju ”Draugiem.lv” idejas zādzībā. ”Infy.me” pārstāvji norāda, ka ”Draugiem.lv” piesavinājies ideju par papīra vizītkaršu pārvaldīšanas lietotni, tikmēr ”Draugiem.lv” runasvīrs Jānis Palkavnieks portālam SKATIES pauda, ka šīs apsūdzības, visticamāk, ir ”ļoti nekorekts mārketinga triks”.

”Latvijas vizītkaršu lietojumprogrammu izstrādātājs ”Infy.me” vēl nesen prezentēja savu produktu – papīra vizītkaršu pārvaldīšanas aplikāciju. Taču šodien ar sarūgtinājumu jāsecina, ka Latvijā plaši pazīstamā sociālā tīkla ”Draugiem.lv” uzturētāji aizņēmušies ideju no ”Infy.me”, integrējot līdzīgu produktu savā portālā,” paziņojumā medijiem norādījis start-up uzņēmuma pārstāvis Oskars Putniņš.

Tikmēr ”Draugiem.lv” pārstāvis J. Paklavnieks uzsver, ka ”Infy.me” ideja un ”Draugiem.lv” iespējas pilnīgi atšķiras. Sociālajā tīklā apkopots dažādu meistaru, piemēram, manikīra, frizieru, namdaru, kontaktu katalogs, savukārt, ”Infy.me” piedāvā dažādu vizītkaršu digitalizāciju.

”Iespējams, ka šāda veida apgalvojumi ir ļoti nekorekts mārketinga paņēmiens – mēģinājums iegūt atpazīstamību. Man nav tam cita izskaidrojuma,” sarunā ar portālu SKATIES norādīja J. Palkavnieks.

”Infy.me” radījis lietotni biznesa kontaktu veidošanai. Proti, papīra vizītkartes tiek uzglabātas digitālā formātā – vispirms tās ir jānofotografē un pēc tam jāsaglabā digitālā kopoja ”mākonī”, kuram var piekļūt no jebkuras ierīces. ”Infy.me” piedāvā arī sekot līdzi tam, kur nonākušas digitālās vizītkartes.

”Infy.me” komandā darbojas Oskars Putniņš, Linda Zieda un Normunds Pauders. Projekta atbalstītāju vidū ir Rīgas Tehniskā universitāte, JIC biznesa inkubators, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Draugiem.lv, Seed Forum, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Starptautiskais forumu konsorcijs.

Lasi vēl