Infogr.am lietotāju skaits pasaulē sasniedzis 1,5 miljonus

0 Komentāru
Infogr.am lietotāju skaits pasaulē sasniedzis 1,5 miljonus
Ekrānšāviņš: Infogr.am

Patlaban latviešu izveidotajai infografiku veidošanas vietnei Infogr.am visā pasaulē ir 1,5 miljoni lietotāju. Savukārt, izmantojot Infogr.am, patlaban jau izveidoti 2,7 miljoni infografiku, portālam Skaties.lv apstiprināja kompānijas Infogr.am vadītājs un dibinātājs Uldis Leiterts.

Tāpat Latvijas start-up, kas šā gada sākumā piesaistīja līdz šim lielākās start-up investīcijas – 1,34 miljonus eiro –, ir izveidojis jaunu platformu Infogr.am. Tās mērķis ir veicināt izpratni par datiem pasaulē.

Foto: LETA

Foto: LETA

Uldis Leiterts, Infogr.am dibinātājs:

Mūsu sociālā misija ir palielināt datu izpratni jeb datu lasītprasmi, tādēļ organizēsim izglītojošas programmas, iesaistīsim izcilus un enerģiskus datus veidotājus – vēstniekus – daudzās pasaules valstīs. Tie ir datu vizualizācijas eksperti, žurnālisti un ietekmīgi cilvēki.

Vienu nedēļu pēc iniciatīvas sākuma tajā ir aktīvi iesaistījušies 60 vēstnieki no vairāk nekā 40 valstīm dažādos pasaules kontinentos.

”Datu lasītprasmes uzlabošana ir mūsu misija, jo uzskatām, – tāpat kā mēs spējam rakstīt un lasīt, tāpat arī jāmāk saprast datus. Tikai tā var pieņemt gudrus lēmumus, jo īpaši biznesā,” sacīja U. Leiterts.

”Šobrīd 85% pasaules iedzīvotāju prot lasīt, un mūsu mērķis ir tādu pašu līmeni sasniegt arī datu lasītprasmē,” pauda start-up uzņēmuma vadītājs.

Pēdējo mēnešu laikā Infogr.am ir organizējis izglītojošus seminārus Rīgā, Tokijā, Sanfrancisko, Helsinkos, Marrākešā, Madridē, Stambulā. Nākotnē plānots līdzīgus pasākumus organizēt arī citās pasaules pilsētās.

Infogr.am dibināts 2012. gada februārī. Dibinātāji ir Uldis Leiterts, Raimonds Kaže un Alise Semjonova. Infogr.am ir datu vizualizācijas rīks, kas tiešsaistē ļauj ātri publicēt datus vizuāli uzskatāmā veidā.

0 Komentāru