Komentāri
Igaunijā ieviestās e-iedzīvotāju kartes atvieglos biznesa vidi ārvalstu uzņēmējiem
FOTO: SCANPIX

Igaunija atkal paspīdējusi ar inovatīviem digitāliem risinājumiem. Tur ieviestas e-iedzīvotāju kartes, kas ļaus ārvalstniekiem izmantot Igaunijas daudzās e-pakalpojumu sistēmas, turklāt drošā veidā. Galvenokārt būtiski tiks atvieglota biznesa vide un pieejamība tiem ārvalstniekiem, kuri Igaunijā vēlas veidot uzņēmējdarbību.

Par e-iedzīvotāju jeb e-rezidentu var pieteikties un kļūt jebkurš ārzemnieks. Viņam Igaunijā būs iespēja izveidot savu digitālo identitāti, kas balstīta uz personas pilsonības valsti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saņemot šo digitālo ID karti, personai būs pieeja Igaunijas e-pakalpojumiem, kas ļaus, piemēram, vienas dienas laikā izveidot uzņēmumu vai bankas kontu.

E-iedzīvotāja galvenā ideja ir attīstīt biznesa iespējas. Piemēram, e-rezidents, kuram ir vai kurš vēlas dibināt uzņēmumu Igaunijā, pats varēs kontrolēt savu naudu un biznesu,  visam vajadzīgajam piekļūstot caur e-uzņēmēju mājaslapu.

Igaunija jau iepriekš uz citu Eiropas valstu fona izcēlusies ar inovatīviem digitālās vides risinājumiem. E-iedzīvotāju karte ir gan simbolisks, gan praktisks solis uz priekšu, vēl vairāk modernizējot valsts pārvaldes vidi.

Igaunijas pirmā e-iedzīvotāju karte pagājušajā nedēļā tika pasniegta Austrumeiropas jautājumu speciālistam, laikraksta Economist apskatniekam, Edvardam Lūkasam.

Viņš smej, ka tagad Igaunijas vēstniecībām nāksies meklēt lielākas telpas, jo ārzemnieku pieprasījums pēc šīm kartēm būs milzīgs. Lūkass to nozīmību pat salīdzina ar laiku, kad tika radītas norēķinu kartes.

Lasi vēl