Iespējams, nākotnē vairs nebūs jāmokās ar nesalasāmiem ārstu rokrakstiem! Jauns izgudrojums!

Komentāri

Iespējams, jau drīz vairs nebūs jāmokās ar nesalasāmiem ārstu rokrakstiem, studenti lekcijās nevajadzēs pierakstus, jo pietiks ar ierakstiem – skaņu ierakstiem. Mākslīgā intelekta laboratorijā tapis rīks, kas latviešu valodas runu spētu pārveidot rakstītā tekstā, tā, piemēram, atvieglojot darbu tiesas sēžu protokolētājiem, žurnālistiem un arī ārstiem.

Ceturtdien, 19. februārī, ar pirmajiem prototipiem plānots iepazīstināt plašāku sabiedrību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Trīs gadu laikā izauklētajai idejai Latvijas Universitātes studenti Artūrs Znotiņš un Roberts Darģis saredz daudz izmantojumu.

Artūrs Znotiņš, Latvijas Universitātes students, idejas autors:

Tiesvedību sistēmās, Saeimas sēžu stenografēšana. Arī mobilo telefonu operatoriem, kad viņiem ir jāieraksta kaut kādas sarunas klientiem.

Tiešsaistē pieejamā sistēma var pārveidot gandrīz jebkādu audio tekstu, bet svarīgi, lai tas būtu labā skaņas kvalitātē. Šobrīd sistēmā ir vairāk nekā viens miljons vārdu dažādos locījumos, iekļautas arī pauzes un elpas.

Ilze Auziņa, Latvijas Universitātes vadošā pētniece, filoloģijas doktore:

Jāsaka, ka latviešu valodai vēl līdz 2013. gadam nevarēja runāt par runas atpazīšanas sistēmu, lai gan daudzām lielajām valodām, piemēram, angļu, krievu, vācu valodai tādas sistēmas bija.

Tā kā sistēma tekstu sadala pa runātājiem un to iespējams arī rediģēt, tad liels palīgs tas ir arī žurnālistiem.

Šobrīd sistēmai vēl ir grūtības atpazīt specifiskus terminus un uzvārdus, taču komanda akcentē, – ir daudz iespēju, kā to nākotnē attīstīt.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl