“Hyundai Motor” paziņo par mobilo robotu firmas “Boston Dynamics, Inc.” kontrolpaketes iegādi

0 Komentāru
“Hyundai Motor” paziņo par mobilo robotu firmas “Boston Dynamics, Inc.” kontrolpaketes iegādi
PUBLICITĀTES FOTO

“Hyundai Motor” grupa no “SoftBank” grupas iegādāsies mobilo robotu firmas “Boston Dynamics, Inc.” kontrolpaketi, tiklīdz būs saņemti normatīvo aktu apstiprinājumi un darījums juridiski noslēgts, vēsta “Boston Dynamics, Inc.”.

Darījuma vērtība ir 1,1 miljardu ASV dolāru. Papildu finanšu informācija netiek izpausta.

Pēc darījuma noslēgšanas “Hyundai Motor” grupai piederēs 80% “Boston Dynamics” akciju, bet “SoftBank” ar vienu no saistītajiem uzņēmumiem saglabā atlikušos 20% akciju.

“Boston Dynamics” ir izveidots līderis tādu robotu izstrādē, kuri ir veiksmīgi integrēti daudzu pasaules vadošo rūpniecības uzņēmumu uzņēmējdarbībā. “Uzlabota robotika piedāvā iespējas straujai izaugsmei, kas var pozitīvi ietekmēt sabiedrību, padarot darbu drošāku un produktīvāku,” informē kompānija.

Iegādājoties “Boston Dynamics” kontrolpaketi,  “Hyundai Motor” grupa sper vēl vienu nozīmīgu soli ceļā uz tās stratēģisko pārveidošanu par viedas mobilitātes risinājumu nodrošināšanu – līdz šim ir ieguldīti ievērojami līdzekļi nākotnes tehnoloģiju, tostarp autonomas braukšanas, mākslīgā intelekta (AI), pilsētas gaisa mobilitātes (UAM), viedo rūpnīcu un robotu attīstībā.

Robotikas jomā “Hyundai Motor” grupas mērķis ir attīstīt progresīvas tehnoloģijas, kas “uzlabo cilvēku dzīvi un veicina drošību, tādējādi realizējot cilvēces progresu”.

Paredzams, ka darījums arī ļaus abiem akciju īpašniekiem izmantot vienam otra stiprās puses ražošanā, loģistikā, būvniecībā un automatizācijā. “Hyundai Motor” grupa un “Boston Dynamics” kopā izveidos robotikas ķēdi, sākot no robotu sastāvdaļu izgatavošanas līdz viediem loģistikas risinājumiem. Turklāt “Hyundai Motor” atbalstīs “Boston Dynamics” produktu līnijas paplašināšanu un plāno veicināt pārdošanas un pakalpojumu sniegšanas apmēru pasaulē.

“Boston Dynamics” 2020. gada jūnijā uzsāka sava pirmā komerciālā robota Spot® pārdošanu, un tagad tajā ir simtiem robotu, kas darbojas dažādās nozarēs, tostarp elektrotīklos, būvniecībā, ražošanā, naftas un gāzes ražošanā, kā arī ieguves rūpniecībā. Uzņēmums arī nesen prezentēja Stretch ™, savu pirmo komerciālo robotu, kas īpaši paredzēts noliktavu telpām un izplatīšanas centriem.

0 Komentāru