Hakeri gūst virsroku pār kiberdrošības industriju, paziņo eksperti

Komentāri
Hakeri gūst virsroku pār kiberdrošības industriju, paziņo eksperti
FOTO: LETA

Hakeri un kiberzagļi gūst virsroku pār drošības industriju, kas iestigusi “tumsonīgā” domāšanā, otrdien secināts drošības jautājumiem veltītā konferencē Sanfrancisko. Pagājušajā gadā piedzīvotā kiberuzbrukumu epidēmija liecina, ka industrija cīņā zaudē, uzskata drošības konferences RSA 2015 prezidents Amits Jorans.

“Lai atturētu barbarus, vienkārši būvējam augstākas cietokšņu sienas un rokam dziļākus grāvjus. Augstākas sienas neatrisinās mūsu problēmu,” sacīja Jorans.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vienalga, cik augstas vai gudras būs sienas, apņēmīgi ienaidnieki atradīs veidu, kā tikt tām pāri, apkārt, zem vai cauri,” uzskata eksperts.

Konferencē Sanfrancisko pulcējās apmēram 30 000 kiberindustrijas speciālistu.

Jorans uzsvēra, ka 2014. gads, kad piedzīvots uzbrukums Sony Pictures un uzbrukts miljoniem cilvēku datu, ir vēl viens atgādinājums, ka industrija zaudē.

Viņš uzskata, ka kiberdrošības industrijai jāmaina domāšana un jāpanāk, ka potenciālie uzbrukumi kļūst skaidri un savlaicīgi pamanāmi.

“Tā nav tehnoloģiju problēma,” teica Jorans. “Tā ir domāšanas problēma.”

Eksperts mudina vairāk pievērsties lietotāju identitātes pārbaudīšanai, lai neļautu hakeriem uzbrukt, izmantojot neīstus lietotāju datus.

“Identitāte un autentifikācija ir svarīgāka nekā jebkad agrāk,” akcentēja Jorans. Jebkurā veiksmīgā hakeru uzbrukumā viltotas identitātes izmantošana ir tas, kas ļauj viņiem izpildīt plānoto, uzskata eksperts.

Lasi vēl