Hakeri ar 3D masku apmuļķo jaunā “iPhone X” sejas atpazīšanas funkciju

0 Komentāru
Hakeri ar 3D masku apmuļķo jaunā “iPhone X” sejas atpazīšanas funkciju
Foto: Reuters

Viena no plašāk apspriestajām šomēnes tirdzniecībā nonākušā “iPhone X” viedtālruņa funkcijām ir sejas atpazīšanas tehnoloģija, kas ļauj lietotājam piekļūt tā saturam, aizvietojot līdzšinējos slepenos kodus un pirkstu nospiedumu lasītājus. Tomēr nepilnas divas nedēļas pēc tālruņa klajā laišanas, šo identifikācijas metodi ir izdevies uzlauzt.

Kāds Vjetnamā bāzēts kiberdrošības uzņēmums paziņojis, ka spējis piemuļķot “Apple” viedtālruni, izmantojot silikona masku, kas veidota ar 3D printeri.

Uzņēmuma pārstāvis to uzskatāmi demonstrējis aģentūrai “Reuters”, atslēdzot telefonu, gan izmantojot savu seju, gan pēc tās parauga veidoto masku. Tiesa gan, viņš nebija ar mieru demonstrēt, kā šis process darbojas pilnībā, sākot jau ar jaunā īpašnieka reģistrāciju, skaidrojot, ka maska un tālrunis jānovieto specifiskos leņķos un tas var aizņemt līdz deviņām stundām.

Maskas izgatavošana prasījusi apmēram nedēļu. Kiberdrošības eksperti gan norāda, ka ierindas pilsoņiem bez priekšzināšanām tas neizdosies, tomēr cilvēkiem, kam drošība ir svarīga, uz šo tehnoloģiju nevajadzētu pārāk paļauties.

“Apple” pārstāvji pagaidām atteikušies to komentēt, tā vietā piedāvājot padziļinātu informāciju par to, kā darbojas “iPhone” sejas atpazīšanas identifikācijas sistēma.

Kompānija norāda, ka iespēja svešiniekam atslēgt cita lietotāja tālruni ir viena pret miljonu, kas ir krietni drošāk, nekā izmantojot pirkstu nospiedumu skeneri, kur šāda iespēja bija viena pret 50 000. Kompānija arī skaidro, ka pēc pieciem neveiksmīgiem mēģinājumiem identifikācijas sistēma bloķē tālruni, pieprasot ievadīt identifikācijas kodu.

0 Komentāru