“Google” pieprasīs obligātu darbinieku vakcināciju pret Covid-19

4 komentāri
“Google” pieprasīs obligātu darbinieku vakcināciju pret Covid-19
ZUMAPRESS/SCANPIX

Kompānija “Google” pieprasīs obligātu darbinieku vakcināciju pret Covid-19 pirms atļaut atgriezties darbā klātienē, paziņojis tās izpilddirektors Sundars Pičai.

Ar šo paziņojumu “Google” ir pirmā lielā tehnoloģiju kompānija, kura pieprasīs savu darbinieku obligātu vakcināciju.

Šāda ziņa sabiedrībā parādījās pēc tam, kad ASV izziņots jauns vakcinācijas vilnis. Prasība pēc vakcinācijas seko pēc tam, kad ASV prezidenta Džo Baidena administrācija aicinājusi federālos darbiniekus vakcinēties vai rēķināties ar biežu Covid-19 testa veikšanu.

Prasība pēc vakcinācijas tiem darbiniekiem, kuri strādā ASV, stāsies spēkā tuvāko nedēļu laikā, savukārt tiem, kuri strādā “Google” kompānijā kādā citā reģionā – tuvāko mēnešu laikā.

Tāpat uzņēmums paziņojis, ka pārcels laiku, kad bija plānots darbiniekiem atļaut atgriezties birojos no septembra uz 18. oktobri. Šāds lēmums pieņemts Covid-19 delta paveida straujās izplatības dēļ. Arī “Apple” ir nolēmusi rīkoties līdzīgi un pārcelt atgriešanos klātienē uz oktobri.

Vaicāts par obligāto vakcināciju pret Covid-19, “Apple” izpilddirektors Tims Kuks gan sacīja, ka kompānijas prioritāte šobrīd ir atgriešanās pie darba klātienē. Bet tajā pašā laikā viņš norādīja, ka uzņēmums uzmanīgi seko līdzi valstī notiekošajam un slimības attīstībai, lai izlemtu par to, vai sekot “Google” piemēram un noteikt obligātu darbinieku vakcināciju.

4 komentāri