Komentāri
“Google” piemērots visu laiku lielākais sods – 2,42 miljardi eiro
EPA/SCANPIX

Eiropas Komisija (EK) par konkurences pārkāpumiem saistībā ar tiešsaistes iepirkšanās pakalpojumu noteikusi rekordlielu sodu – 2,42 miljardus eiro – ASV tehnoloģiju kompānijai “Google”.

Eiropas Savienības (ES) konkurences uzraugs otrdien paziņoja, ka “Google” “ir ļaunprātīgi izmantojusi savu dominējošo stāvokli tiešsaistes meklētāju tirgū, sniedzot nelikumīgas priekšrocības citam “Google” produktam – savam iepirkumu salīdzināšanas pakalpojumam”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

EK noteica 90 dienas, kuru laikā “Google” var izbeigt konkurenci kropļojošo praksi, vai arī tai draud sods līdz 5% no māteskompānijas “Alphabet” vidējā globālā apgrozījuma.

ES konkurences komisāre Margrēte Vestagere norādīja, ka “Google” ir izstrādājusi daudz inovatīvu, noderīgu produktu un pakalpojumu, tomēr “Google” rīcība tiešsaistes iepirkšanās pakalpojumā pārkāpj ES konkurences likumus. “Tā liedz citām kompānijām iespēju godīgi konkurēt un ieviest inovācijas. Un vissvarīgākais, tā liedz patērētājiem Eiropā patiesu pakalpojumu izvēli un pilnīgu ieguvumu no inovācijām,” piebilda komisāre.

EK valda aizdomas, ka “Google” meklējumu rezultātos ir prioritāte savas kompānijas pakalpojumiem, lai gan citu pakalpojumu piedāvājums, iespējams, ir labāks.

Pakalpojums “Google Shopping”, kas ar dažādiem nosaukumiem tirgū ir kopš 2004.gada, ļauj klientiem salīdzināt produktus un cenas tiešsaistē un atrast dažādus piedāvājumus no tiešsaistes mazumtirgotājiem, kā arī starpniekiem. EK secināja, ka “Google” meklētājā šī pakalpojuma rezultāti klientiem tiek parādīti prioritāri, savukārt konkurējošu tāda veida pakalpojumu rezultāti ir redzami krietni zemāk.

“Google” gan uzstāj, ka mēģina noformēt savus meklējumu rezultātus tā, lai klientiem būtu vieglāk atrast meklēto.

Kompānijas juridiskais pārstāvis Kents Volkers norādīja, ka EK lēmums tiks detalizēti izvērtēts, jo kompānija apsver apelācijas iespējas un sava viedokļa pamatošanu.

“Iepērkoties tiešsaistē, cilvēki vēlas ātri un vienkārši atrast meklēto. Un reklāmdevēji vēlas veicināt šo pašu produktu noietu. Tādēļ “Google” parāda iepirkšanās reklāmas, savienojot mūsu lietotājus ar tūkstošiem lielu un mazu reklāmdevēju tā, ka iegūst abas puses,” viņš klāstīja.

Līdz šim lielākais EK noteiktais sods par konkurences pārkāpumiem bijis 2009.gadā noteiktais 1,06 miljardu eiro sods ASV mikroshēmu ražotājam “Intel”. Lai gan sods “Google” ir visu laiku lielākais sods, kādu ES noteikusi par konkurences pārkāpumiem, maksimālais pieļaujamais sods ir 10% no kompānijas iepriekšējā finanšu gada ieņēmumiem, kas “Google” gadījumā būtu astoņi miljardi eiro.

Šī ir viena no trim lietām, kas ES sākta pret “Google”, un viena no vairākām, kas vērstas pret lielām ASV kompānijām, tostarp “Starbucks”, “Apple”, “Amazon” un “McDonalds”.

Abas pārējās lietas pret “Google” saistītas ar pārkāpumiem tās reklāmas pakalpojumā “AdSense” un mobilo telefonu operētājsistēmā “Android”.

ES lēmums sodīt “Google” varētu sarežģīt bloka attiecības ar ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl