Komentāri
Google izveido virtuālu ekskursiju pa Everesta reģionu Nepālā
(Foto: LETA)

Interneta gigants Google laidis klajā virtuālu ekskursiju pa Everesta reģionu Nepālā, ļaujot apskatīt vienu no visgrūtāk sasniedzamajām vietām pasaulē.

Street View projekts ļauj ielūkoties Sagarmāthas Nacionālajā parkā, kur sniegotu kalnu pakājē plūst dzidras upes, mūki muzicē un jaku gani iet pa kalnainām takām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Street View komanda ar kājām izstaigāja dabas parku un uzņēma 45 000 panorāmas fotogrāfiju, kurās redzami nomaļie Himalaju ciemi.
Google īstenoja projektu sadarbībā ar Katmandu bāzēto uzņēmumu Story Cycle un nepāliešu alpīnistu Apu Šerpu, kurš Everestā uzkāpis 21 reizi.

”Visi ir dzirdējuši par Everestu, taču tikai nedaudzi cilvēki zina, cik grūta dzīve ir šajos ciematos,” sacīja Šerpa, kurš 12 gadu vecumā pēc tēva nāves pameta skolu un sāka strādāt kalnos. ”Pateicoties Google Street View, ikviens var apskatīt ciemus un saprast, ka šejieniešiem vajadzīga palīdzība. Cerams, ka varēsim savākt naudu, lai varētu tur uzbūvēt vairāk skolu un slimnīcu.”

Virtuālo ekskursiju  vari apskatīt šeit!

Daudzi vietējie iedzīvotāji piestrādā par gidiem un palīdz alpīnistu komandām. Projekta autori cer, ka tiem izdosies savākt naudu izglītībai, lai nākamajām paaudzēm nebūtu jāstrādā bīstamajā alpīnisma industrijā.

55 gadus vecais Šerpa pirmoreiz uzkāpa 8848 metrus augstajā virsotnē kā mantu nesējs, ko raksturoja kā sapni, kas nekad nav bijis manējais.
”Es sapņoju par to, ka kādudien Nepālas jauniešiem nebūs jāriskē ar savām dzīvībām kalnos, ka viņi varēs iegūt izglītību un nodrošināt sev labāku dzīvi,” viņš sacīja.

Lasi vēl