“Google” ierobežo “Android OS” lietošanu “Huawei” telefoniem. Kā tas varētu ietekmēt lietotājus?

2 komentāri
“Google” ierobežo “Android OS” lietošanu “Huawei” telefoniem. Kā tas varētu ietekmēt lietotājus?
ZUMAPRESS/SCANPIX

“Google” ir apturējis operētājsistēmas “Android” licenci tehnoloģiju milzim “Huawei” pēc tam, kad ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija šo Ķīnas tehnoloģiju ražotāju, pamatojoties ar draudiem nacionālajai drošībai, iekļāvusi “melnajā sarakstā” vēsta “Independent”.

Tas nozīmē, ka “Huawei” ierīcēm nebūs pieejami programmatūras un drošības atjauninājumi, tāpat tas varētu ietekmēt pieejamību tādām populārām “Google” lietotnēm kā “Maps” un “YouTube”.

Tajā pašā laikā “Google” paziņojis, ka “Huawei” telefonu īpašnieki saglabās piekļuvi pakalpojumam “Play Store” un varēs atjaunināt savas lietotnes.

Arī “Huawei” izplatīja paziņojumu, kurā uzsvēra, ka “turpinās sniegt drošības atjauninājumus un pēcpārdošanas pakalpojumus visiem esošajiem “Huawei” un “Honor” viedtālruņu un planšetdatoru produktiem, kas jau tikuši pārdoti vai atrodas noliktavās visā pasaulē”.

“Mēs turpināsim veidot drošu un ilgtspējīgu programmatūras ekosistēmu, lai lietotājiem visā pasaulē nodrošinātu tikai pašu labāko pieredzi,” piebilsts “Huawei” paziņojumā.

Nedēļas nogalē izskanēja, ka “Google” un citi ASV uzņēmumi sarauj saites ar “Huawei” pēc tam, kad ASV valdība noteica jaunus ierobežojumus šai Ķīnas kompānijai.

ASV prezidenta Donalda Trampa valdība ir apsūdzējusi “Huawei” par palīdzību Ķīnas valdībai izspiegot citas valstis, izmantojot telekomunikāciju tīklu.

Tramps trešdien parakstīja rīkojumu, dodot Tirdzniecības ministrijai pilnvaras apturēt ASV kompāniju sadarbību ar noteiktiem piegādātājiem no ārvalstīm. Tiek uzskatīts, ka šādi ierobežojumi ir daļa no plašākiem centieniem norobežot “Huawei” no ASV tirgus.

“Google” un ASV mikroshēmu ražotāji, tostarp “Intel”, “Qualcomm” un “Broadcom” ir iesaldējuši programmatūras un būtisku detaļu piegādes “Huawei”, vēstīja biznesa ziņu aģentūra “Bloomberg”.

Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis pirmdien paziņoja, ka Ķīna atbalsta savus uzņēmumus un “izmantos likumīgos ieročus un aizsargās savas likumīgās tiesības”.

Turpinoties ASV un Ķīnas tirdzniecības karam, Tramps šomēnes noteica muitas nodevu palielinājumu Ķīnas importam 200 miljardu ASV dolāru vērtībā. Ķīna atbildēja ar nodevu palielinājumu ASV precēm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Jau ziņots, ka ASV un vairākas citas valstis ierobežojušas “Huawei” ražojumu lietošanu, galvenokārt telekomunikāciju infrastruktūrā, norādot ka šis uzņēmums ir tuvs Ķīnas valdībai un tā ražojumi var tikt izmantoti nesankcionētai informācijas iegūšanai. “Huawei” noraida šādas apsūdzības.