Google apņemas cīnīties ar interneta pirātismu

Komentāri
Google apņemas cīnīties ar interneta pirātismu
FOTO: LETA

Interneta meklētājs Google cīnīsies pret pirātismu, legālos meklēšanas rezultātus atspoguļojot pirmos. Meklētājs daudzkārt kritizēts par to, ka ar tā palīdzību iespējams atrast mājaslapas, kas piedāvā nelegāli lejupielādēt filmas, mūziku vai cita veida saturu.

Izklaides industrijas pārstāvji uzskata, ka tamlīdzīgas vietnes vispār nevajadzētu iekļaut meklēšanas rezultātos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču Google tā vietā nolēmis vispirms piedāvāt lietotājiem tikt pie kārotā satura likumīgās vietnēs, piemēram, Spotify un GooglePlay. Saites uz tām būs novietotas uzreiz pēc meklētāja loga, kā arī lapas labajā pusē.

Ja likumīgās straumēšanas un lejupielāžu vietnes vēlēsies būt starp piedāvātajām alternatīvām, tām būs jāmaksā Google par reklāmas izvietošanu.

Skaņu ierakstu industrijas (BPI) pārstāvis sacīja, ka organizācija ir apmierināta ar Google rīcību, tomēr neuzskata, ka legālajām vietnēm vajadzētu maksāt. “Nevajadzētu piemērot nekādu samaksu par to, lai patērētāji varētu atrast likumīgus pakalpojumus,” uzskata britu organizācija.

2013. gadā BPI pieprasīja Google dzēst 43,3 miljonus meklēšanas rezultātu autortiesību pārkāpumu dēļ, savukārt ASV organizācija RIAA tajā pašā laika posmā prasīja 31,6 miljonu rezultātu dzēšanu.

Google arī strādā pie tā, lai meklēšanas rezultāti, kas ved uz vietnēm ar nelegāli izplatītu saturu, nonāktu zemākās pozīcijās meklēšanas rezultātu sarakstā.

Google izdotajā ziņojumā par ieviestajām pārmaiņām gan norādīts, ka pirātisms izskaužams tikai ar labāku likumīgo servisu izstrādāšanu. “Pirātisms bieži rodas, kad likumīgās iespējas nespēj apmierināt patērētāju pieprasījumu,” teikts ziņojumā. “Tādi pakalpojumi kā Netflix, Spotify un iTunes pierādījuši, ka labākais pirātisma apkarošanas līdzeklis ir labāki un ērtāki likumīgie pakalpojumi.”

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl