Globālā izspiedējvīrusa upuri reģistrēti arī Latvijā

Pievienot komentāru

Globālā izspiedējvīrusa upuri reģistrēti arī Latvijā. Datordrošības incidentu novēršanas institūcijā “Cert.lv” šobrīd vērsušies vismaz 20 cilvēki.

Vienlaikus tiek pieļauts, ka kopējais upuru skaits varētu būt lielāks. IT speciālistiem pagaidām nav izdevies atrast veidu, kā vīrusa skartos datorus atbloķēt, taču maksāt pieprasīto izpirkuma summu nav vēlams.

Lielu skaitu datoru vīruss inficējis, jo tie nav bijuši atbilstoši aizsargāti. To, ka pastāv iespēja šādu vīrusu izplatīt, tika konstatēts jau pirms vairākiem mēnešiem, un tā pat teorētiski tika novērsta. Taču ļoti daudzi datori pasaulē tik un tā palika neaizsargāti.

Agris Krusts
SIA “IT Centrs” vadošais konsultants

Lielākā problēma ir tāda, ka šis vīruss māk arī pats ļoti labi izplatīties tīklā, viņš izmanto “Microsoft” ievainojamību, ko “Microsoft” salaboja jau marta vidū, bet tā problēma ir tāda, ka daudzi to nav atjauninājuši. Daudzas nevar atjaunot – “Windows XP”, “Windows Vista”, “Windows 2002” un citas.

Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai vīrusa radītās sekas novērstu, nav zināms. Turpmāk speciālisti iesaka veidot svarīgāko datu rezerves kopijas, kā arī sekot līdzi datora parametriem.