Futurologs: Līdz 2050. gadam ikviens varēs ”printēt” 3D pārtiku, automašīnas un mājokļus

Pievienot komentāru
Futurologs: Līdz 2050. gadam ikviens varēs ”printēt” 3D pārtiku, automašīnas un mājokļus
Foto: REUTERS/SCANPIX

Nākotnē visas nepieciešamās lietas – sākot no apģērba, beidzot ar mājokli – varēs izdrukāt ar 3D printeri, ir pārliecināts žurnāla ”The Futurist” inovāciju redaktors, futurologs Tomass Freijs, kurš vadara arī ”Da Vinči” institūtu, raksta “Latvijas Avīze”.

Viņš uzskata, ka līdz 2050. gadam vidusmēra cilvēki varēšot sev izdrukāt gan pārtiku, gan apģērbu, gan automašīnas, gan mājas. Tāpat varēs izdrukāt gan sliedes, gan vagonus, pa kurām piegādāt 3D printera “tinti”, pareģo futurologs.

Tas arī ietekmēšot transporta nozari, jo gatavo iepakoto preču vietā pārvadās izejvielas – ”tinti” printeriem. Tātad – nākotnē sagaidāms mazāks kravu apjoms. Tajā pašā laikā palielināsies multimodālo lidostu skaits – šobrīd Eiropas Savienībā (ES) ir 14 multimodālās lidostas, kuru skaits līdz 2030. gadam pieaugs līdz 37. Rīgā gan pašlaik šādas lidostas nav.

Jau ziņots, ka pēc vilšanās ārvalstu produkcijā Latvijas IT speciālisti – kompānijas ”Mass portal” – divus gadus strādājuši līdz izveidojuši savu 3D printeri. Trīs dimensiju printera galvenā priekšrocība esot tā, ka tas pamatīgi saīsina ceļu no idejas līdz reālai, taustāmai lietai. Kompānijas vadītājs skaidro, ka izstrādāt savu 3D printeri mudināja tas, ka ārvalstu ražojumi bija “skaļi un lēni”.