Francijā turpmāk viedtālruņi brīdinās par teroraktiem

0 Komentāru
Francijā turpmāk viedtālruņi brīdinās par teroraktiem
FOTO: LETA

Valstī, kuru novembrī satricināja asiņaini uzbrukumi, piektdien sāksies Eiropas futbola čempionāts, ko apmeklēs miljoniem cilvēku. Viens no pasākumiem, lai mazinātu potenciālos riskus, ir viedtālruņu aplikācija, kuras lietotāji saņems trauksmes signālu par iespējamiem incidentiem.

Francijas valdības izstrādātās pretterorisma aplikācijas SAIP izmēģināšana notika drošības mācību laikā Francijas pilsētas Lionas fanu zonā, kur Eiropas futbola čempionāta laikā paredzēta vieta aptuveni 20 tūkstošiem cilvēku.

Bezmaksas aplikācija pieejama franču un angļu valodā. Aplikācija brīdinās iedzīvotājus par iespējamiem teroraktiem vai cita veida uzbrukumiem un katastrofām, piemēram, zemestrīcēm vai plūdiem. Programma arī sniedz padomus, kā rīkoties dažādu krīzes situāciju laikā.

Ideja par aplikāciju radās pēc Parīzes teroraktiem novembrī, kad dzīvību zaudēja 130 cilvēki. Francijas valdība vēlētājās, lai programma būtu pieejama iedzīvotājiem līdz Eiropas futbola čempionātam, kas būs ļoti plaši apmeklēts, un tāpēc uzskatāms par paaugstināta riska pasākumu.

0 Komentāru