Francija autortiesību maksu strīdā nosaka “Google” 500 miljonu eiro naudassodu

0 Komentāru
Francija autortiesību maksu strīdā nosaka “Google” 500 miljonu eiro naudassodu
REUTERS/SCANPIX

Francijas konkurences regulators otrdien interneta gigantam “Google” noteica 500 miljonu eiro naudassodu par nespēju godprātīgi sarunu ceļā vienoties ar mediju uzņēmumiem par to satura izmantošanu atbilstoši jaunajām Eiropas Savienības (ES) autortiesību normām.

Regulators norāda, ka šis ir tā visu laiku lielākais kādam uzņēmumam piemērotais naudassods.

Vienlaikus regulators arī licis “Google” izteikt mediju izdevējiem piedāvājumu attiecībā uz samaksu par to ar autortiesībām aizsargāta satura pašreizēju izmantošanu, pretējā gadījumā uzņēmumam varētu tikt noteikts papildu naudassods līdz pat 900 000 eiro dienā.

“Google” preses pārstāvis pavēstīja, ka uzņēmumu šāds lēmums “ļoti sarūgtinājis”.

“Šis lēmums galvenokārt attiecas uz sarunām, kas norisinājušās laika posmā no 2020.gada maija līdz septembrim. Kopš tā laika mēs esam turpinājuši darbu ar izdevējiem un ziņu aģentūrām, lai rastu kopīgu risinājumu,” sacīja preses pārstāvis.

Ilgstošās nesaskaņas galvenokārt koncentrējas ap apgalvojumiem, ka “Google” savos meklēšanas rezultātos demonstrē mediju radītus rakstus, attēlus un videomateriālus,  par to atbilstoši nesamaksājot.

Pērn aprīlī Francijas konkurences regulators lika “Google” godprātīg sarunu ceļā vienoties ar mediju uzņēmumiem pēc tam, kad interneta gigants atteicās ievērot jaunās ES autortiesību normas.

Mediji uzskata, ka ir tiesīgi saņemt maksu, ja reklāmas tiek demonstrētas blakus ziņu meklēšanas rezultātiem.

0 Komentāru