Komentāri
FOTO: Tokijā uz pārbaudes laiku darbā pieņemts humanoīds robots Aiko
Foto: AP/SCANPIX

Kādā Tokijas universālveikalā uz pārbaudes laiku pieņemta neparasta darbiniece – humanoīds robots Aiko Šikira.

Mitsukoshi universālveikala jaunā darbiniece radījusi plašu pasaules mediju uzmanību. Aiko radīta uzņēmumā Toshiba, un robotu darbina 43 motori.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savā pirmajā darba dienā Aiko demonstrēja lieliskas japāņu valodas zināšanas, taču viņu var ieprogrammēt runāt arī ķīniešu un korejiešu valodā. Aiko spēj arī dziedāt, un šo prasmi viņa sanākušajiem demonstrēja kopā ar Japānas operas zvaigzni Šoko Ivašitu.

Tikmēr veikala klienti par jauno universālveikala darbinieci ir pārsteigti. Daļai no viņiem nebija ne jausmas, ka robotu izstrāde notiek jau tik augstā līmenī.

Tiesa gan, pagaidām Aiko spēj klientus tikai pieklājīgi sveicināt un uzrunāt. Viņa nav ieprogrammēta atbildēt uz jautājumiem un uzklausīt sūdzības. Taču ražotāji apgalvo, ka arī šīs prasmes viņai, iespējams, būs vajadzīgas tikai tad, ja veikals noslēgs ar viņu īstu darba līgumu.

Aiko pārbaudes laiks universālveikalā ir noteikts līdz 5. maijam.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl