FOTO: TechHub Riga tiek pie jaunām, divstāvīgām telpām Vecrīgā

0 Komentāru
FOTO: TechHub Riga tiek pie jaunām, divstāvīgām telpām Vecrīgā
Foto: Ilona Morozova, speciāli Skaties.lv

Organizācija TechHub Riga, kas daudziem Latvijas start-up kalpo par atspēriena punktu biznesa sākšanai, nu pārcēlusies uz jaunām, divstāvīgām telpām Vecrīgā. Jaunās un plašākās telpas bija nepieciešamas, jo TechHub savā pastāvēšanas laikā ir būtiski audzis, portālam Skaties.lv stāstīja TechHub Riga vadītājs Andris K. Bērziņš.

TechHub Riga pārcēlies uz 800 kvadrātmetru telpām divos stāvos Kaļķu ielā 12/14, Līvu laukumā. Tajās biedriem ir pieejamas atvērta tipa kopdarbības telpas, sapulču telpas, komandu telpas, terase un virtuve. Telpas ļauj izmitināt līdz 150 biedriem, Skaties.lv stāstīja TechHub Riga pārstāve Inese Mūrniece.

Ieskaties TechHub Riga jaunajās telpās:

Organizācijas izveidotājs A. K. Bērziņš sacīja, ka šīs ir otrās telpas trīs TechHub Riga pastāvēšanas gadu laikā. Iepriekš TechHub pāris mēnešu mitinājās citās telpās Vecrīgā, bet tas esot bijis pagaidu variants, kur darboties pārejas periodā – laikā, kad līgums par darbību vecajās telpās bija beidzies, bet jaunajās telpās ievākties vēl nevarēja.

Runājot par TechHub Riga lielākajiem sasniegumiem, A. K. Bērziņš sacīja, ka tā ir TechHub Riga biedru un Alumni veiksme biznesā. Taču lielākais izaicinājums līdz šim bijis atrast vietu, kur organizācija varētu nostabilizēties turpmākos desmit gadus, un tagad tā ir atrasta.

Izaugot no TechHub Riga, divas start-up kompānijas – Fastr Books un Cobook (tagadējais nosaukums – FullContact) – ir pārcēlušās uz savām telpām. Fastr Books un Cobook ir nesenākie absolventi, kas pārgājuši uz savām telpām. Iepriekš TechHub Riga absolvējuši, piemēram, Sellfy, Infogr.am, Froont u.c.  Tādēļ TechHub Riga aicina koprades vietai pievienoties citus jaunus start-up uzņēmumus.

Lielākoties TechHub Riga darbojas software start-up kompānijas, kas izveidojušas dažādas lietojumprogrammas.

Jaunajās telpās pieejami četri biedru statusi, kuru cena atšķiras atkarībā no izvēlētas darba vides. Piemēram, par simts eiro mēnesī iespējams TechHub Riga noīrēt vienu vietu ar savu galdu un pieeju telpām 24 stundas diennaktī un septiņas stundas diennaktī. Savukārt, sākot no 500 eiro mēnesī iespējams noīrēt patstāvīgu komandas telpu nama sestajā stāvā ar pieeju tām 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, stāstīja I. Mūrniece.

Tāpat novembrī TechHub Riga uzsāk padziļinātu Office Hours mentoringa programmu. Proti, TechHub Riga biedriem piedāvās bezmaksas konsultācijas.

Starp mentoriem ir Jānis Skutelis (FlyCap), Anna Andersone (Froont), Egils Boitmanis (Infinitum 8), Andris K. Bērziņš (TechHub Riga, BuzzTale), Viesturs Sosārs (Real Sound Lab), Artūrs Mednis (Inspired Digital), Māris Daģis (Sellfy), Ernests Štāls (Reach.ly), Andris Rubīns (DDB Latvia), Signe Šneidermane (Repsonsum), Gunārs Grundštoks (IT House), Leo Seļāvo (Latvijas Universitāte) un Ingrīda Kariņa-Bērziņa (Raidla Lejiņš & Norcous).

No 2014. gada novembra TechHub Riga pievienojas arī stratēģiskais partneris – Lattelecom. Uzņēmums nodrošinās TechHub Riga optisko internetu jaunajās telpās, kā arī ikmēneša tikšanos un TechChill Baltics konferences tiešraides.

0 Komentāru