FOTO: radīts minirobots, kurš kliedē vientulību

Komentāri
FOTO: radīts minirobots, kurš kliedē vientulību
EPA/LETA

Japānas autoražotājs Toyota laidis klajā jaunu minirobotu. Tā galvenais uzdevums ir kliedēt cilvēku vientulību.

Minirobots Kirobo ir 10 centimetrus augsts un 183 gramus smags. Pilnībā uzlādēts, tas spēj uzturēt sarunu pat vairāk nekā divarpus stundu garumā. Tiesa, robots nevar iesaistīties garās diskusijās par sarežģītiem tematiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas prot atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem, piemēram, vai tu vari dziedāt, kā tev klājas, kad ir tava dzimšanas diena, ko tu dari un citiem.

Toyota radītā robota mērķauditorija ir gados veci cilvēki, kuri nereti palikuši vieni. Projekta autori stāsta, ka ar katru gadu krasi pieaug vientuļo skaits, kuriem nav ar ko komunicēt, tādēļ roboti – kompanjoni kļūst arvien populārāki.

Foto

Pirmo šāda veida robotu vārdā Aibo 1999. gadā radīja Sony. Pirmajās 20 minūtēs pēc nonākšanas veikalu plauktos tika pārdoti vairāk nekā trīs tūkstoši eksemplāru.

Kirobo ražots tajā pašā rūpnīcā kā jaunāka, jaudīgāka, gudrāka un izmērā kompaktāka Aibo versija. Pārdošanā tas nonāks nākamgad, taču ražotāji jau sagaida lielus panākumus un paredz, ka pēc pārdošanas rādītājiem tas krietni pārspēs savu priekšteci.

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl