“Facebook” vietnes otro reizi nedēļas laikā saskārušās ar darbības traucējumiem

0 Komentāru
“Facebook” vietnes otro reizi nedēļas laikā saskārušās ar darbības traucējumiem
REUTERS/SCANPIX

Sociālā tīkla uzņēmums “Facebook” piektdienas vakarā paziņojis, ka lietotājiem vairākas stundas bijušas grūtības piekļūt tā vietnēm.

Tas notika četras dienas pēc tam, kad šī uzņēmuma sociālās saziņas vietnes “Facebook”, “Instagram” un “WhatsApp” pirmdienas vakarā bija kļuvušas nepieejamas uz vairāk nekā sešām stundām.

“Sirsnīgi atvainojamies katram, kas pēdējās pāris stundas nespēja piekļūt mūsu produktiem,” ap plkst.0.30 sestdien pēc Latvijas laika paziņoja “Facebook” oficiāls pārstāvis. “Mēs atrisinājām problēmu, un tagad visam vajadzētu būt normāli.”

Tīmekļa problēmu detektors ”DownDetector” parādīja, ka ir pieaudzis ziņojumu skaits par problēmām, mēģinot piekļūt vai lietot “Facebook” un “Instagram”, kā arī “Messenger” un “WhatsApp”, un šīs problēmas bija sākušās pirms apmēram trīs stundām.

“Facebook” izskaidroja šo problēmu ar konfigurācijas izmaiņu savā skaitļošanas platformā un pavēstīja, ka tā globālā mērogā skārusi “Facebook”, “Instagram”, “Messenger” un “Workplace” lietotājus. Cilvēki masveidā izmantoja citu sociālo tīklu “Twitter”, lai paustu neapmierinātību.

“Facebook” paziņoja, ka jaunās problēmas piektdienas vakarā nav bijušas saistītas ar “Facebook”, “Instagram” un “WhatsApp” darbības pārtraukumu pirms četrām dienām.

“Facebook” otrdienas rītā pavēstīja, ka platformu darbība pārtrūkusi sakarā ar kompānijas veiktām nepareizām konfigurāciju izmaiņām maršrutētājos, kas koordinē tīkla datplūsmu starp tās datu centriem.

“Šiem tīkla datplūsmas traucējumiem bija kaskādes efekts uz veidu, kādā komunicē mūsu datu centri, apturot mūsu pakalpojumus,” paziņoja “Facebook” viceprezidents infrastruktūras jautājumos Santošs Džanardans.

0 Komentāru