“Facebook” dzēsīs naidu kurinošus ierakstus

2 komentāri
“Facebook” dzēsīs naidu kurinošus ierakstus
"Facebook" paziņojums ir reakcija uz jauno Vācijas likumu par naida runas apkarošanu sociālo mediju vietnēs. (REUTERS/LETA)

Sociālais tīkls “Facebook” turpmāk pastiprinātu uzmanību pievērsīs vietnē publicētajiem ierakstiem.

Rudenī Vācijā darbu sāks jau otrais uzņēmums, kura uzdevums būs tīmeklī dzēst ierakstus, kas satur naida runu un tamlīdzīgas nelikumības.

“Facebook” paziņojums ir reakcija uz jauno Vācijas likumu par naida runas apkarošanu sociālo mediju vietnēs. Bundestāga pieņemtais likums paredz, ka sociālajiem tīkliem 24 stundu laikā jādzēš saturs, kurā ir naida kurinoša informācija. Ja uzņēmumi jaunajam likumam nepakļaujas, tiem draud līdz 50 miljoniem eiro lieli naudas sodi.

Līdzīga prakse tiks ieviesta visā pasaulē, “Facebook” plāno par aptuveni 8000 palielināt darbinieku skaitu, kuriem būs jāizskata saturs un pretlikumīgie ieraksti jāizdzēš.

TOP komentāri

 • Sandra
  +2 +2 0

  Sandra

  ļĻoti, ļoti labi, ka dzēsīs naida kurinošus ierakstus, jo tas var slikti beigties. Jā, bet kā tad ar demokrātiju un domas un runas brīvību?
 • Manuprāt
  +1 +1 0

  Manuprāt

  Mūsu VIDam vajadzētu pieprasīt no Facebooka visu informāciju, kas ir šīs vietnes rīcībā. (Tur, noteikti, slēpjas ļaunie un nežēlīgie nodokļu nemasātāji !!!) Tā, kā tas tiek darīts attiecībā pret ss.lv. Tad gan Cīrules kundzes ambīcijas būs apmierinātas un darbam visam VIDa kantorim, beidzot pietiks ilgam laikam. Bet, ja informācijas netiks dota, tad, gan jau, VIDs atradīs iespēju, kā šo starptautisko vietni slēgt. Vēl, kādu starptautisku autotirgotāju asociāciju būtu jāpasauc talkā Facebooka nomelnošanai ......... un viss notiktos.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl