Komentāri
Esi piesardzīgs! Pārāk liela atklātība sociālajos tīklos var piesaistīt hakeru uzmanību
FOTO: LETA

Pārāk liela atklātība sociālajos tīklos var piesaistīt kibernoziedznieku uzmanību, bet pārāk vienkāršas paroles – pavērt ceļu uzbrukumiem. “eScan” antivīrusu programmu izstrādātāji uzsver, ka internetam arvien vairāk kļūstot par mūsu ikdienas sastāvdaļu, pieaugusi arī bīstamu situāciju iespēja.

Saglabāt modrību – galvenais drošības ekspertu ieteikums lietotājiem, kas savu drošību akli uztic antivīrusu programmām, bet paši neievēro drošas pārlūkošanas noteikumus: klikšķina uz nezināmām saitēm, mēģina lejuplādēt nelegālas programmas un krāpnieku e-pastos pievienotus aizdomīgus failus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lietotāji nereti aizmirst par savu drošību sociālajos tīklos – publisko daudz privātas informācijas, kas ļauj noteikt bieži apmeklētas vietas un pat dzīvesvietas adresi. Palielījušies ar jaunām mantām un ceļojumu plāniem, šādi lietotāji var sagaidīt ne tikai krāpnieku, bet arī zagļu uzmanību,” norāda “eScan” antivīrusu programmu izplatītāja uzņēmuma “Baltimax” pārdošanas vadītājs Deivids Pelenis.

Sabiedriskās vietās esošā bezmaksas Wi-Fi cienītāji arī nopietni riskē ar savu datu drošību. Neaizsargāta interneta piekļuve ir pieejama ne tikai viņiem, bet arī hakeriem, kas var iegūt Wi-Fi tīklā sūtāmo un saņemamo informāciju. Tāpēc drošības eksperti stingri iesaka neizmantot publiskos Wi-Fi, ja vēlaties pievienoties internetbankai vai svarīgiem darba dokumentiem.

Starp citām drošības kļūdām “eScan” speciālisti nosauc arī vājas, viegli uzminamas paroles, kā arī saraksti ar nepazīstamiem cilvēkiem, kuri piedāvā aizdomīgas lietas vai lūdz atklāt noteiktus datus.

“Saņemot e-pastu ar aicinājumu pēc iespējas ātrāk apstiprināt vai atjaunot savus pieslēgšanās datus noteiktam kontam, vai arī apsveikumu par laimestu loterijā, kurā neesat piedalījies, ieteicams uz šādām vēstulēm neatbildēt un neklikšķināt uz tajās ievietotajām saitēm. Vislabāk šādas e-pasta vēstules izdzēst,” iesaka D.Pelenis.

Drošības eksperti norāda, ka lietotāji sliecas būt atklāti, aizpildot dažādas anketas internetā. Vārds un uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese, dzīvesvietas adrese vai dzimšanas datums var būt nepieciešami ne tikai internetveikalu īpašniekiem, bet arī krāpniekiem, kas nereti lūdz atklāt vairāk datu nekā vajadzīgs, piemēram, lai piereģistrētos it kā īpašu piedāvājumu vietnē vai lai piedalītos spēlē. Šādos gadījumos “eScan” speciālisti iesaka izmantot izdomātu vārdu un izveidot atsevišķu e-pasta adresi, ar kuru pieslēgties tamlīdzīgām vietnēm.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl