Komentāri
ES navigācijas sistēmas “Galileo” satelīti nesasniedz plānoto orbītu
Foto: SIPA / SCANPIX

Piektdien no Kuru kosmodroma Franču Gviānā ar raķeti “Sojuz” palaistie Eiropas Savienības (ES) satelītnavigācijas programmas “Galileo” satelīti nav sasnieguši paredzēto orbītu, sestdien paziņoja Eiropas Kosmosa aģentūra (ESA).

“Pēc atdalīšanās no raķetes veiktie novērojumi liecina, ka pastāv atšķirība starp plānoto un esošo orbītu. Tie atrodas zemākā orbītā. Iesaistīto uzņēmumu un aģentūru komandas noskaidro iespējamo ietekmi uz misiju,” paziņoja misijas operators “Arianespace”.

Kompānija atteicās sniegt komentārus, vai ir iespējams labot abu satelītu trajektorijas.

Satelītu palaišana ir būtisks “Galileo” posms ceļā uz pilnvērtīgi funkcionējošu tīri eiropeisku satelītnavigācijas sistēmu, paziņojusi Eiropas Komisija (EK), skaidrojot, ka satelīti ir pirmie jaunā sērijā, kas pilnībā pieder ES.

Plānots, ka “Galileo” projekts, kas paredzēts kā konkurents ASV izstrādātajai globālās pozicionēšanas sistēmai (GPS), tiks pabeigts 2017.gadā ar 24 satelītiem orbītā.

Foto: SIPA / SCANPIX

Foto: SIPA / SCANPIX

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl