1 komentārs
Eksperts: Daudzi programmētāji atrod darbu ārvalstu uzņēmumos, kur ir iespēja strādāt attālināti
Foto: LETA

Latviešu programmētāji nebrauc uz ārzemēm, piemēram, strādāt Īrijā, bet nereti atrod darbu ārzemju IT jomas uzņēmumos, kur ir iespēja strādāt attālināti, vaicāts par to, vai augsta līmeņa profesionāļi, programmētāji aizplūst vai neaizplūst prom no Latvijas, portālam Skaties.lv norādīja Miķelis Vindavs, kur patlaban rīko programmētāju kursus Rīgā.

”Mūsu profesijā nav tik svarīgi būt uz vietas birojā. Strādājot attālināti, iespējams, ir nelielas komunikācijas problēmas, taču tajā pašā laikā ārzemēs programmētājs var saņemt trīs reizes vairāk nekā Latvijā, un tajā pašā laikā strādāt no mājām vai sēžot, piemēram, TechHub atvērtajā birojā,” stāsta M. Vindavs.

Viņš atzīst, ka, piemēram, labus programmētājus, kas varētu strādāt start-up uzņēmumos, atrast nav nemaz tik viegli. Tas ir tādēļ, ka daudzi profesionāļi ”pazuduši korporatīvajā pasaulē”, citi – darbojas ārvalstīs. Tajā pašā laikā ir daļa programmētāju, kas vēlētos strādāt un ir ļoti motivēti, taču viņiem trūkst to zināšanu, kas nepieciešamas praksē. ”Pieredze rāda, ka ne visi, kas pabeidz universitāti, ir tie labākie, un otrādi. Programmētāju tomēr pietrūkst,” Skaties.lv akcentē M. Vindavs.

Turklāt šajā sfērā ir vēl kāda īpatnība. ”Tie, kas visskaļāk sevi reklamē, nav vienmēr ir tie labākie. Labākie programmētāji bieži vien ir tie, kas sevi pieticīgi reprezentē, bet ir ārkārtīgi talantīgi,” stāsta viens no programmētāju skolas organizatoriem.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka Rīgā tiek izsludināta pieteikšanās uz FullContact Code Academy programmēšanas kursu, kurā plānots jaunajiem speciālistiem parādīt ”to, ko nemāca universitātē”.

Pieteikties var šeit!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl