Komentāri
Eiropols: Bērnu izmantošana tīmeklī pārceļas uz Skype, Bitcoin
FOTO: LETA

Augsto tehnoloģiju noziedznieki arvien biežāk pārdod bērnu pornogrāfijas tiešraides, izmantojot legālas tērzētavas un aplikācijas, tādas kā Skype, kā arī tīmekļa valūtu Bitcoin, otrdien pavēstīja Eiropols.

“Noziedznieki, kas tīmeklī ekspluatē bērnus, līdz ar tehnoloģisko attīstību kļūst arvien atjautīgāki un iegūst finansiāli,” teikts Eiropola īpašajā ziņojumā par bērnu seksuālo izmantošanu tīmeklī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētījumā, kuru Eiropola kibernoziegumu centrs EC3 veicis kopā ar Eiropas Savienības (ES) tieslietu sadarbības aģentūru “Eirojustu”, sabiedriskajām organizācijām, kredītkaršu uzņēmumiem, kā arī uzņēmumiem Google un Microsoft, attēlota biedējoša aina par arvien pieaugošo bērnu izmantošanu tīmeklī.

Izsekot bērnu izmantošanas tiešraižu straumēšanas tirdzniecībai legālās tīmekļa tērzētavās un video tērzētavu aplikācijās ir krietni grūtāk nekā tad, ja bērnu izmantošana tiek tirgota no kādas tīmekļa vietnes.

Noziedznieki mēdz vervēt bērnus no sociāli nelabvēlīgas vides vai arī pat paši savās ģimenēs, norāda Eiropols.

“Šie cilvēki piedāvā bērnus bezpajumtniekus vai arī paši savu ģimeņu bērnus, lai viņus kameras priekšā ES vai jaunattīstības valstīs par finansiālu atlīdzību izmantotu citi indivīdi,” teikts ziņojumā.

Filipīnu policija nesen likvidējusi pedofilu grupējumu, kas straumēšanas pārraidēs izmantojis arī sešus gadus vecus bērnus.

Policija izglābusi 15 upurus – sešus līdz 15 gadus vecus bērnus –, arestējusi 29 cilvēkus, ieskaitot grupējuma dalībniekus, kā arī cilvēkus, kas 13 valstīs maksājuši par pārraižu skatīšanos.

Apzināti vēl 700 cilvēki, kas, iespējams, maksājuši par Filipīnās filmēto bērnu izmantošanas skatīšanos.

Ja noziedzīgajos darījumos tiek izmantota tīmekļa valūta Bitcoin, pēdas noziedzniekiem sadzīt ir daudz grūtāk, nekā ja tiktu izmantotas kredītkartes.

Pērn izmeklētāji pirmo reizi saskārušies ar gadījumu, kad bērnu izmantošana pārdota tikai un vienīgi Bitcoin valūtā, teikts ziņojumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl